Joaquin Phoenix’ten “Joker” performansı üzerine açıklamalar

4 Ekim’de vizyona girecek Todd Phillips imzalı Joker filmi, prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nde topladığı övgülerle büyük bir beklenti yarattı. Filmden yayınlanan fragmanlar karışık tepkiler toplasa da Venedik’ten Altın Aslan ödülüyle ayrılan Joker’ın önümüzdeki ödül sezonunun en popüler filmlerinden olacağı konuşuluyor.

Daha önce Jack Nicholson, Heath Ledger ve Jared Leto gibi oyuncuların canlandırdığı ikonik DC Comics kötüsü Joker’ın solo filminde başrolü kapan Joaquin Phoenix de filmdeki performansıyla epey konuşuluyor. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde basın toplantısına katılan ünlü oyuncu, bu karakteri canlandırmanın kariyerindeki önemli performanslardan biri olduğunu şöyle anlatmış:

“Halihazırda beni bu karaktere çeken bir şeyler vardı ve çalışmaya başladıkça bu duygular etrafımı sardı. Neticede tahmin ettiğimden çok daha fazlasını ifade eden bir karaktere dönüştü. Kariyerimin en özel deneyimlerinden biri. Enerji veren, heyecanlandıran ve ilham dolu bir serüvendi.”

Oyuncu kadrosunda Marc Maron, Robert DeNiro, Zazie Beetz ve Frances Conroy gibi isimleri bulunduran filmin son fragmanı aşağıda.