John Boyega’dan yeni “Star Wars” filmi hakkında heyecan verici açıklamalar

Star Wars: The Force Awakens‘ta canlandırdığı Finn karakteriyle tanıdığımız John Boyega, yoldaki sekizinci film hakkında bazı açıklamalar yaptı. Filmin yönetmeni Rian Johnson’ın Star Wars‘u bugüne dek hiçbir filmde olmadığı kadar karanlık bir yere götürdüğünü dile getirdi.

Henüz ismi bilinmeyen sekizinci Star Wars filminin öncekilere nazaran daha “büyük” olduğunu da sözlerine ekleyen genç aktör, “Birisi çıkıp ‘Bir film nasıl The Force Awakens‘tan daha büyük olabilir?’ diye sorabilir… İnanması güç ama gerçekten öyle” diyerek serinin hayranlarının heyecanının iyice artmasına vesile oldu.

John Boyega, birçok sinema platformunda bir sonraki filmde Daisy Ridley tarafından canlandırılan Rey karakteriyle Finn’in arasında geçen bir aşk hikayesine de odaklanılacağı yönünde çıkan tahminler hakkında da konuştu. Rey ve Finn karakterlerinin yalnızca arkadaş olduklarını ve Finn’in eski bir Stormtrooper olarak bu tür durumların pek farkında olmayan bir karakter olduğunu vurgulayan Boyega, “O konuda tahminlerinizin doğru olduğunu söyleyemeyeceğim” dedi.

Star Wars serisinin sekizinci filminin çekimleri hala devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda setten ilk fotoğrafları yayınlanan film, 15 Aralık 2017’de vizyonda olacak.