John Frusciante, Aura T-09 ve uzaylı arayışı: “Brand E”

10 yılın ardından Red Hot Chili Peppers kadrosuna geri dönen John Frusciante, gönlünü fethetmiş UK jungle tınılarına kendini bıraktığı elektronik albümü Maya’dan bir parça daha yayımladı. Albümün açılışını yapan “Brand E”nin ilgi çekici bir klibi de var.

Şarkının prodüktörlüğünü Los Angeles rave sahnesinin dikkat çekici isimlerinden Aura T-09 üstlenmiş. Dürbünle uzaylıları görmeye çalışan John Frusciante’yi gördüğümüz klibin yönetmeni de Amalia Irons. Albümü 15 yıl kendisiyle yaşayan Maya’nın anısına ithaf eden Frusciante, “Brand E” klibinde de kedisini anmak istemiş. Klibin künyesinden anladığımız kadarıyla, Maya’yı canlandıran kedinin ismi Tanya. 

23 Ekim’de Aaron Funk’ın kurucusu olduğu Timesig etiketiyle yayımlanacak Maya, müzisyenin 1991-1996 arası İngiltere’de yapılmış jungle ve breakbeat hardcore üretimlerinden esinleniyor. Zira Frusciante bu dönemi favorisi olarak tanımlıyor. Albümün basın bülteninde de müzisyenin Los Angeles’ta gittiği drum&bass partileri ve 2003’te Autechre’ın küratörlüğünü üstlendiği All Tomorrow’s Parties festivalinde Aaron Funk’ın Venetian Snares projesiyle tanışmasına değinilmiş. 

Yükleniyor...