John Lewis'in otobiyografik çizgi romanı "March"ın animasyon uyarlaması geliyor

Amerikalı kongre üyesi ve aktivist John Lewis’in 1955 yılında başlayan sivil haklar hareketini konu eden otobiyografik çizgi romanı March, bir animasyon serisi olarak televizyona uyarlanıyor.

Ödüllü çizgi romancı ve politikacı Andrew Aydın’la birlikte John Lewis tarafından kaleme alınan ve Nate Powell’ın nefis çizimlerinin yer aldığı çizgi roman Top Shelf tarafından 2013 yılında yayınlanmıştı. Geçtiğimiz yıl yine aynı ekibin ellerinden çıkan March: Book Two yayınlanmış ve Eisner Ödülleri’nde üç dalda aday gösterilmişti. Serinin üçüncü kitabı da önümüzdeki ağustos ayında raflarda yerini alacak.

march

Yazarlardan Andrew Aydın, March serisinin televizyona uyarlanacak olmasını gurur verici olarak tanımlarken John Lewis de bu hikayenin genç nesillere barışın nasıl sağlanabileceği yönünde ilham vermesini dilediğini belirtti. Charleston Immersive & Interactive Media Studio ortaklığıyla hazırlanacak animasyon serisi için yaratıcı ekip oluşturulmaya başlanmış. Henüz ne zaman ve nerede yayınlanacağı bilinmeyen seri öncesinde March‘ın ilk iki bölümünü hala okumamış olanlara şiddetle tavsiye ederiz!