"John Wick"in televizyon uyarlaması geliyor

Bu yıl vizyona giren ikinci John Wick filminin ardından yönetmen Chad Stahelski ve senarist Derek Kolstad’ın seriyi televizyona taşıma projesi de hayata geçiyor. The Continental ismini taşıyacak dizi için hazırlıklar hızlandı ve gelen haberlere göre Keanu Reeves de dizinin bir parçası olacak.

Ünlü yapım şirketi Lionsgate’le birlikte çalışan ikiliden Chad Stahelski, söz konusu diziyle ilgili ilk resmi açıklamaları IGN’e yaptı. Filmlerdeki mitolojik yeraltı dünyasının merkezi olan Continental’ları konu edecek olan dizide, dünyanın dört bir yanından bu kutsal yapılara katılan farklı karakterler ön plana çıkacak. John Wick’in dizinin merkezinde olmayacağını açıklayan Stahelski, yine de Keanu Reeves’in canlandırdığı karakterin dizide kısa da olsa karşımıza çıkacağını düşündüğünü de dile getirdi.

Hikayeleri belli karakterlerin gözünden anlatmayı sevdiğinin altını çizen Stahelski, The Continental isimli dizide birçok farklı karakter kurgulayacaklarını ve hemen her bölümde farklı bir karakterin anlatıcı olarak karşımıza çıkacağının sinyallerini verdi. Dizinin ilk sezonunda birkaç bölümü yönetmesi beklenen Stahelski, filmlerde kendini tek bir karakterle sınırlamış olduktan sonra bu tür bir değişikliğin kendisini heyecanlandırdığını da sözlerine ekledi.

John Wick serisi, önümüzdeki yıllarda çekilecek olan üçüncü bölümüyle sona erecek. The Continental isimli dizinin ne zaman ve hangi platformda yayına başlayacağıyla ilgiliyse henüz net bir açıklama yok.