Johnny Marr ve Hans Zimmer yeni “James Bond” müzikleri için bir arada

The Smiths gitaristi Johnny Marr, 25. James Bond filmi No Time to Die’ın film müzikleri için Hans Zimmer ile bir araya geliyor. Marr, daha önce Inception ve The Amazing Spider-Man gibi yapımlarda birlikte çalıştığı Zimmer için 2017 yılında “Aileden biri” tanımını yapmıştı.Johnny Marr, ikilinin bu yeni iş birliğiyle ilgili yaptığı  açıklamada şu sözleri söyledi: “Bond mirasının önemli bir kısmını ikonik film müzikleri oluşturuyor. Bu yüzden No Time to Die’a gitarımı getirecek olmaktan ötürü çok mutluyum.”

Film müziği dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Zimmer, şimdiye dek The Lion King, The Da Vinci Code, Pirates of the Carribbean ve Gladiator gibi gişe rekortmeni filmlerin müziklerini bestelemişti.  Zimmer’ın Bond ekibine katılması, Atypical ve The Good Doctor dizileri için beste yapan Dan Romer’ın Bond projesinden ayrılması üzerine gerçekleşti. Zimmer, filmin yapımcılarından Barbara Broccoli’nin No Time to Die’a dahil olmakta büyük etkisi olduğunu açıkladı: “Bunu yapacağımı hiç düşünmezdim. Gerçekten bunu Barbara’nın yakın arkadaşlığının ve onu ne kadar sevdiğimin ötesinde bir şey olarak düşünmedim.”

Billie Eilish’in No Time to Die tema müziğini kaydedeceğini duyurmasıyla birlikte bu haber, Bond müzikleriyle ilgili beklentinin iyice yükselmesine sebep oldu. Abisi Finneas ile besteleyeceği şarkı ile Eilish, The UK Charts’ın “İngiliz film ve müzik mirasının en önemli parçası” olarak tanımladığı Bond şarkılarından birini seslendiren en genç şarkıcı olarak tarihe geçecek. Johnny Marr ve Hans Zimmer iş birliği için de merakla bekliyoruz!

Yazı: Cansu Çubukçu