Jon Bernthal, “Ford vs Ferrari”de rol alacak

Netflix – Marvel ortaklığının The Punisher’ı olarak da tanıdığımız Jon Bernthal, yeni James Mangold filminde bir dönem Ford’un pazarlama bölümünde yöneticilik yapmış Lee Iacocca’yı canlandıracak.

Oyuncu kadrosu yeni yeni şekillenen Ford vs Ferrari, isminden de anlaşılabileceği gibi iki dev araba markasının arasındaki rekabeti konu edeck. Son olarak Logan filmiyle karşımıza çıkan Mangold’un yeni filminde çalışacağı isimler Bernthal’ın yanı sıra Christian Bale ve Matt Damon. A.J. Baime imzalı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanacak olan filmin çekimlerinin bu yaz başlaması bekleniyor. Son dönemin en gözde yönetmenlerinden biri olan Mangold, Simon Kinberg’ün senaryosunu yazacağı Star Wars karakteri Boba Fett’in spin-off filmini de yönetecek.

Ford vs Ferrari’de izleyeceğimiz Jon Bernthal için de epey hareketli bir yıl oluyor. Ünlü oyuncunun yaklaşan filmleri arasında Shia LaBeouf’la birlikte kamera karşısına geçtiği macera filmi The Peanut Butter Falcon, yeni Steve McQueen filmi Widows ve 1980’lerde turne yapan bir punk grubunu konu eden Viena and the Fantomes bulunuyor.

Ford vs Ferrari’nin oyuncu kadrosuna katılacak diğer isimler de önümüzdeki haftalarda netlik kazanacak.