Jon Favreau’nun “Star Wars” dizisinin yönetmen kadrosu göz kamaştırıyor

Jon Favreau’nun Disney’in yakında açılacak streaming servisi için hazırladığı Star Wars dizisi The Mandalorian’ın ilk sezonunda yer alacak altı yönetmen belli oldu. Listedeki isimler diziyle ilgili merakımızı iyice körükledi!

Lucasfilm tarafından yapılan açıklamaya göre, 2019 yılında yayınlanması planlanan dizinin sekiz bölümlük ilk sezonunda yıldız isimler kamera arkasına geçiyor. Dizinin hem senarist hem yapımcı kadrosunda bulunan Dave Filoni, sezonun birinci ve beşinci bölümlerini çekecek. Serinin hayranları, Dave Filoni’yi özellikle Star Wars Rebels için yaptığı çalışmalarla tanıyor. İlk sezonun yönetmen kadrosunun en dikkat çekici ismi ise şüphesiz ki son olarak Thor: Ragnarok’la karşımıza çıkan Yeni Zelandalı yönetmen Taika Waititi. What We Do In The Shadows? ve Flight of the Conchords gibi yapımlara imza atan Waititi’nin Star Wars’un gelecekteki uzun metraj yapımları için de ismi anılıyordu. Daha çok oyunculuğuyla tanıdığımız ve şimdiye dek birçok kısa film çeken Bryce Dallas Howard da The Mandalorian’ın ilk sezonunda bir bölümün yönetmenliğini üstlenecek. Bryce Dallas Howard’ın babası Ron Howard’ın Solo: A Star Wars Story filminin yönetmeni olduğunu da hatırlatalım.

Better Call Saul, Jessica Jones, Iron Fist ve Mr. Robot gibi dizilerin çeşitli bölümlerini çeken Deborah Chow da iki bölümle birlikte Star Wars evrenine girişini gerçekleştirecek. Listenin son ismiyse yine iki bölüm çekecek olan Rick Famuyiwa. 2015’in dikkat çeken yapımlarından The Dope’un yönetmeni olan Famuyiwa, ikinci ve altıncı bölümlerin yönetmen koltuğunda olacak.

MANDALORIAN

Jango ve Boba Fett’in hikâyesini anlatacak olan The Mandalorian, Disney’in peş peşe vizyona soktuğu Star Wars filmlerinin ardından seriyi televizyon ekranlarına taşıma yolundaki ilk hamlesi olacak. Spin-off filmlerle ilgili daha ağır ilerleme kararı alan Disney’in yeni açılacak streaming servisinde daha fazla Star Wars yapımı görmemiz de olası.