Jonny Greenwood’dan haberler var

Radiohead gitaristi Jonny Greenwood, geçtiğimiz günlerde Sunday Guardian’a verdiği röportajda, hem Hindistan’da kaydettiği yeni albümü hem de yoldaki Radiohead albümüyle ilgili konuştu.

Greenwood’dan gelen haberlere göre, kendisi İsrailli müzisyen Shye Ben Tzur’la birlikte Hindistan’da Mehrangarh Kalesi’nde yaklaşık bir aydır yeni bir albüm kaydediyor. Kalede onlarla birlikte yaşayan 12 Hintli müzisyen de ikiliye eşlik ediyor. Albüm Arap, Hint ve Batı müziklerinin bir harmanı olarak kurgulanıyor.

Greenwood yoldaki Radiohead albümüyle ilgili olaraksa, albüm için yeni teknikler denediklerini, bilinçli bir şekilde kendilerini kısıtladıklarını ve çok iyi sonuç verdiğini söyledi. Yeni albümde hem çok eski hem çok yeni teknolojiler kullanıp, neler olacağına bakacaklarını söyleyen Greenwood, şimdilik kayıtlardan memnun olduklarını ve albümün keyifli bir şekilde şekillendiğini de ekledi.

Henüz adı açıklanmayan albüm, Radiohead’in 2011 tarihli The King of Limbs’inin ardından yayınladığı ilk albüm olacak.

Bu arada Jonny Greenwood demişken, Paul Thomas Anderson’ın son filmi Inherent Vice‘ın müziklerine imzasını atan İngiliz müzisyenden ”Amethyst”i bir dinleyelim!

https://www.youtube.com/watch?v=9VbUNfW3uBQ