Josh Homme’den Them Crooked Vultures’ın beklenen dönüşüne dair açıklamalar

Bu aralar 16 yılın ardından yayınladığı yeni Desert Sessions albümüyle gündemde olan Josh Homme, uzun zamandır nadasa yatırılmış olan bir diğer projesi Them Crooked Vultures’la ilgili heyecan yaratan açıklamalarda bulundu.

Josh Homme’yle birlikte Led Zeppelin basçısı John Paul Jones ve Nirvana davulcusu / Foo Fighters frontman’i Dave Grohl’dan oluşan Them Crooked Vultures, kendi ismini taşıyan ilk ve şimdiye dek tek albümünü 2009 sonbaharında yayınlamıştı. Rolling Stone’a bir röportaj veren Homme, üçlünün yeni bir albüm konusunda istekli olduğunu söylüyor ve grubu yeniden bir araya getirme sorumluluğunun Dave Grohl’da olduğunu belirtiyor:

“Vultures’da hepimizin belli rolleri var ve tüm dürüstlüğümle grubun yeniden toplanması görevinin Dave’de olduğunu düşünüyorum. Çünkü bizi ilk başta ‘Böyle bir şey denemek ister misiniz?’ diyerek bir araya getiren oydu. Benim de gruba dair farklı sorumluluklarım var ama bu onlardan biri değil. Her zaman Them Crooked Vultures’da olmaya hazırım.”

Dave Grohl’un yeni Foo Fighters albümüyle meşgul olduğunu ve John Paul Jones’un da Fin çellist Anssi Karttunen’le kurduğu yeni projesi Sons of Chipotle’yi hayata geçirdiğini düşününce Josh Homme’nin bu bekleyişinin biraz daha sürmesi olası. Ama aynı anda birkaç projeyle ilgilenebildiğini bildiğimiz Homme, bu süre zarfında araya başka bir Queens of the Stone Age albümü ya da başka bir sürpriz sıkıştırabilir.