Julia Holter, Rachid Taha, Eslam Jawaad ve dahası Damon Albarn’ın İstanbul konserine konuk olacak

23. İstanbul Caz Festivali kapsamında 27 Haziran’da İstanbullu müzikseverler ile buluşacak olan Damon Albarn ve Suriyeli Müzisyenler Orkestrası’na eşlik edecek konuk müzisyenler belli oldu.

Africa Express projesi kapsamında Suriyeli Müzisyenler Orkestrası ile birlikte Avrupa’da altı konser verecek olan Damon Albarn, 27 Haziran Pazartesi akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde olacak. 50 kişilik bir orkestradan oluşan Suriyeli Müzisyenler Orkestrası’na Moritanya, Cezayir, Lübnan, Mali, Senegal, Tunus, Amerika ve Türkiye’den de birçok müzisyen eşlik edecek. Şef Issam Rafea’nın yönetimindeki orkestra ile birlikte İstanbul konserine konuk olacak isimler şöyle: Cezayirli müzisyen Rachid Taha, son dönemde yaptığı deneysel çalışmalar ile tanıdığımız yetenekli müzisyen Julia Holter, Senegalli besteci ve şarkıcı Baaba Maal, Malili sanatçı Bassekou Kouyaté, hip-hop türündeki üretimleri ile tanınan Arap müzisyenler Eslam Jawaad ve Malikah, Tunuslu caz ve sufi müziğinin deneyimli ismi Mounir Troudi ve arp ustası Noura Mint Seymali, prodüktörlüğün yanı sıra R&B türünde İran ve Ortadoğu tınılarını bir araya getirdiği çalışmaları ile bilinen TALA.

2010 çıkışlı Gorillaz albümü Plastic Beach‘te Damon Albarn ile birlikte yer alan Suriyeli Müzisyenler Orkestrası, grupla birlikte turneye katılmış ve çeşitli konserlerde Gorillaz’a eşlik etmişti. Albarn’ın uzun zamandır birlikte çalışmalar yaptığı Suriyeli Müzisyenler Orkestrası, 23. İstanbul Caz Festivali kapsamında İstanbul’a da uğrayacak. Konserle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.