Julia Stone’un yeni parçasıyla heyecan verici tanışmalara dair hislerimizi canlandırıyoruz

Açıklamalara göre St. Vincent ve Thomas Barlett ile yeni bir solo albüm üzerine çalışan Avustralyalı müzisyen Julia Stone, yoldaki albümünden ilk parça “Break”i dinlemeye açtı.

Sleater-Kinney’nin son albümünün de prodüktörlüğünü üstlenen St. Vincent ile iş birliği yapan Julia Stone’nun yeni parçası; nefis koreografilerle işlenmiş klibiyle Jessie Hill’in elinden çıkmış. Davulda Warpaint’ten Stella Mozgawa, gitarda The National’dan Bryce Dessner var. Synth ve klavyede ise prodüksiyonu da üstlenen Barlett ve St. Vincent’ı dinliyoruz. 

St. Vincent,  “Break”in akılda kalıcı ama tuhaf tınılarının Paul Simon’ın parçası “You Can Call Me Al”i andırdığını söylerken, Julia Stone parçayı ilk dinlediğimizde hissettiklerimizi çok güzel bir biçimde özetliyor: “Bazen biriyle tanışırsınız ve aranızda bir bağ oluşur. Bu bağ kimyanızı değiştirir. Bu parça, sonrasında ne olacağını düşünmeden ‘ilk an’ın tadını çıkarmak hakkında.” 

Bizi etkileyen biriyle tanıştığımızda hissettiğimiz o kıvılcıma ve özel anlara dair düşünceler sanatçılara her zaman ilham kaynağı olmuştur. “Break” de vücudu ele geçiren o kıvılcımı ve sonrasını düşünmeden özgürce ânın tadını çıkarmayı özleyenler için rengârenk ışıklar ve bakışlar altında bir buluşma vaat ediyor. 

Yazı: Asena Büyük