Jurassic League: DC kahramanları bu kez dinozor oldu

DC Comics, ünlü kahramanları ve kötülerini farklı evrenlere yollamayı çok seviyor. Bundan önce Teenage Mutant Ninja Turtles, Scooby-Doo!, Looney Tunes, LEGO gibi evrenlerle yolu kesişen Justice League kahramanları, bu kez Jurassic League ile mezozoik döneme ışınlanıyor. Bir nevi Jurassic Park açılımı söz konusu.

Wonder Woman: Dead Earth yazarı Daniel Warren Johnson ve Pennyworth çizeri Juan Gedeon ortaklığıyla yaratılan Jurassic League çizgi roman serisi, 10 Mayıs’ta yayına başlayacak. Altı bölüm olarak kurgulanan seri, alternatif evren anlatıları ve dinozorlara ilgi duyanlar için eğlenceli bir opsiyon olacak gibi görünüyor.

“Hikâyeyi biliyorsunuz: Bir bebek, gezegeninin yıkımından kaçar ve insan ebeveynleri tarafından büyütülmek üzere Dünya’ya bırakılır. Kayıp bir şehirden bir tanrıça, gerçeği savunur. Bir Theropod, kötülük yapanların kalplerine korku salmak için bir yarasa suretine bürünür. Bu kahraman üçlüsü, diğer süper güçlü dinozorlarla birlikte, tarih öncesi bir Dünya’yı Darkseid’ın uğursuz entrikalarından kurtarmak için güçlerini birleştiriyor. Bekle… Ne? Tamam, belki hikâyeyi bilmiyorsunuz!”

DC Comics’in Jurassic League için paylaştığı tanıtım metni böyle söylüyor. Paylaşılan görsellerde de Superman, Batman, Wonder Woman ve Joker’ın dino hâllerine ilk bakışı atıyoruz. Tabii bu karakterlerin Jurassic Leauge’de dinozor-laşmış isimleri de olacak. Batman’e Batsuar deniyor örnek olarak.

Yazar Daniel Warren Johson, DC için yeni bir evren yaratarak; kitlesel yok oluş, mağara insanları, dinozorlar gibi konuları işledikleri için heyecanlı olduklarını söylüyor. Çizer Juan Gedeon ise hayatı boyunca en çok çizmek istediği şeylerin dinozorlar ve destansı savaşlar olduğunu; Jurassic League’de bunları bir araya getirdiğinden bahsediyor. Estetik olarak ilham kaynakları 90’ların çizgi film ve video oyunları olmuş.

Serinin ilgi görmesi hâlinde bir animasyon uyarlamasının hayata geçeceğine de şüphe yok. Açıkçası, 2018’de Batman Ninja ile anime dünyasına adım atan DC Comics, heyecan yaratsa da beklentileri karşılayamamıştı. Jurassic League, bu anlamda ideal bir materyal olabilir.