Justice League ve Legion of the Super Heroes karşı karşıya

Justice League vs. Legion of the Super Heroes macerasıyla DC Comics evreninin 2 ikonik takımı, yılın sonlarına doğru çarpışma rotasında olacak. Legion of the Super Heroes ekibinin hikâyesinin baştan kurgulanmasının ardından, Justice League ile ilk karşılaşmasını içerecek bu sayıya ilişkin detaylı bir yorumda bulunabilmek zor. Fakat 48 sayfalık bu çizgi romanın isminde geçen “vs.” ibaresinin; herhangi bir iş birliğinden ziyade 2 takımın çarpışacağına işaret ettiğini söylemek pek yanlış olmaz.Bu yılın başlarında yayımlanan Infinite Frontier serisi ile Wonder Woman, DC evreninin en güçlü kozmik isimlerinden biri olma ihtimalini geride bırakmıştı. Quintessence’ın bu teklifini reddetmesinin hemen ardından kendini İskandinav dünyasında bulan Diana, bir süredir takım arkadaşlarından uzakta savaşmak durumundaydı. Bu süreç boyunca Justice League yakasında yerini annesi Hippolyta doldurdu. Fakat geçtiğimiz günlerde yapılan Justice League 2021 Annual #1 duyurusuna göre, Amazon Prensesi ekip arkadaşlarıyla birlikte mücadele etmeye geri dönecek.

Ayrıca geri dönüş yapacak isim sadece Wonder Woman değil. Jack Kirby’nin OMAC’ı (Buddy Blunt, the One-Man Army Corps) uzun sürenin ardından basılı sayfalarda tekrar yerini alacak. Brainiac-13 tarafından üretilen, ABD Savunma Bakanlığı ve Lexcorp tarafından satın alınan ve daha sonra gizlice genel aşı malzemelerine dâhil edilen bir tip virüs ile canlı makinelere dönüştürülen OMACler, süper güçlere sahip canlıları öldürmek için yaratılan cyborglar. Bu sayıda ise OMAC, Justice Leauge ile karşı karşıya değil, omuz omuza çarpışacak gibi görünüyor.

Otto Binder’ın yarattığı Legion of Super Heroes ekibi ise çıkışından bu yana birkaç kez sıfırlandı ve yeniden yazıldı. Aralık 2019’da Brian Michael Bendis’in kalemiyle, ekip tekrar DC okurlarıyla buluştu. Bu sefer Superman’in oğlunun da dâhil edildiği genç süper kahramanlar takımı bir süredir şehirde adaleti sağlamakta.

Justice League vs. Legion of Super Heroes’un yazarlığını Brian Michael Bendis üstlenirken, Sanford Greene de çizimleriyle eşlik edecek. İlk sayının çıkış tarihi Aralık 2021 olarak duyuruldu.

Yazı: Ahmet Sönmez