Kadıköy Emek Tiyatrosu Dayanışma Festivali 16 Kasım’da başlıyor

Özel tiyatrolar, içinde bulunduğumuz pandemi koşullarından en çok etkilenen alanlardan biri oldu. Dokuz yıldır varlığını sürdüren; Kırmızı Yorgunları, Sevmekten Öldü Desinler, Cadı Avı gibi pek çok oyunun sahnelendiği Kadıköy Emek Tiyatrosu da bu süreçten etkilenenlerden. Birer birer kapanışına şahit olduğumuz özel tiyatrolara bir yenisini eklememek üzere organize edilen Kadıköy Emek Tiyatrosu Dayanışma Festivali, 16 kasımda başlayacak. 

16-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Dayanışma Festivali etkinlikleri, Barış Atay ve Ayşenil Şamlıoğlu’nun gerçekleştireceği söyleşiler, Alpay Erdem’in Ben Alpay Erdem isimli stand up gösterisi ve Saki Çimen konserinin yanı sıra yedi tiyatro oyunu içeriyor.

Acqua Minerale

Hangi oyunlar var?

Emre Tandoğan’ın Bulgakov’un aynı isimli romanından uyarladığı 4 kişilik oyun Köpek Kalbi, Oğuz Atay’ın öyküsünden uyarlanan Ne Evet Ne Hayır, Volkan Çıkıntoğlu’nun sanatın farklı alanlarına da temas etmeyi amaçlayan tek kişilik oyunu Kalabalık Duası, içimizden bir kadının hikâyesini konu eden Züleyha, Hakan Emre Ünal’ın bir başka tiyatro oyununu tek başına anlatmaya çalışan bir oyuncuyu canlandırdığı Trom, hayatını değiştirecek bir teklif alan Yamaç’ın hikâyesini sahneleyen Sıfır Telaş ve Antonio Fava’nın Acqua Minerale’si festival kapsamında izlenebilecek.

Pandemi koşullarında boş kalan koltuklarını da satışa sunan Kadıköy Emek Tiyatrosu’na destek olmak veya Dayanışma Festivali’ne bilet almak için buraya alalım.

Yazı: Damla Tüfekli


Yükleniyor...