Kalabalık, ihtişamlı ve aykırı: Epic Fair 2019 konuklarından HMLTD ile tanışın

Kendine Has sunar: Epic Fair 2019 programını masaya yatırmaya Londra çıkışlı, gösterişli ve bir o kadar da aykırı grup HMLTD ile başlıyoruz.*Grup ilk olarak 2015 yılında McDonald’s’ın çocuk menüsüne ithafen Happy Meal Ltd. ismiyle kuruldu. Ekibin bir araya geliş hikâyesi de epey ilginç. Altı kişilik grubun bazı üyeleri bir barda çaldıkları gece tanışırken, bazıları da 4chan ve Reddit gibi sosyal paylaşım platformlarında birbirini bulmuş.

*Kısa süre içerisinde HMLTD ismini alan grup, 80’lerin New Romantics akımının mirasını günümüze taşıyor. Görünüş, tavır ve müzikleriyle bu akımın geleneklerine bağlı kalan ama kendini de bununla sınırlamayan HMLTD, pop, punk, elektronik, trap gibi yaklaşımlar arasında geziniyor.

*Konserlerinde düşük bütçeli ama kült bir filmden fırlamış gibi göründükleri abartılı kostümleri ve seyirciye meydan okuyan performanslarıyla benzersiz bir deneyim vaat eden ekip, 2016’dan bu yana çeşitli tekli ve EP’ler yayınladı.

*Bir art pop kolektifi gibi işleyen HMLTD, aykırı tavrını sahnede de destekleyen performansıyla İngiltere’nin son dönemde global müzik sahnesine armağan ettiği en özel ekiplerden biri. 80’ler referansları baskın olsa da zaman ötesi bir müzik yapıyor ve daha fazlası için merak uyandırıyor.

* Ekibin Türkiye’deki ilk konseri İzmir’de, Epic Fair kapsamında gerçekleşecek. Özellikle David Bowie’nin Ziggy Stardust dönemi ve The Prodigy ve Peaches gibi müziği özgürlükle doğrudan bağdaştıran isimlerin etkilerinin belirgin bir şekilde hissedildiği müziğiyle HMLTD, Kendine Has sunar: Epic Fair 2019 programının en büyük keşiflerinden biri olacak. Görsel ve işitsel anlamda titizlikle hazırlanmış bir konsept şov izlemeye hazır olun.