Karikatür Evi, Kadiköy Belediyesi'nin düzenlediği Karikatür Günleri ile 30 Eylül'de açılıyor

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Kadiköy Plak Günleri’nin ardından Kadiköy Belediyesi bu hafta sonu da birçok film gösterimi, söyleşi, atölyeler ve dahasının yer alacağı Karikatür Günleri’ni Karikatür Evi’nde meraklıları ile buluşturuyor. Üç gün sürecek etkinlikte Bant Mag. çizeri Ethem Onur Bilgiç’in Salkım Söğüt filmi de gösterilecek.

Kadiköy’de Kurbağalıdere Caddesi No:69’da yer alan ve restorasyonu yapılan bir köşk, bundan böyle Karikatür Evi olarak kullanılacak. Bu cuma günü kapılarını ilk kez açmaya hazırlanan Karikatür Evi, Kadiköy Belediyesi’nin düzenlediği Karikatür Günleri ile ziyaretçilerle buluşacak. 30 Eylül – 23 Ekim tarihleri arasında görülebilecek olan Ustaların Çizgileri sergisinde Karikatürcüler Derneği’nin arşivinden yapılan bir seçki ile hazırlanan çalışmalar yer alacak. İllüstrasyon sanatçısı ve aynı zamanda Bant Mag. çizerlerinden Ethem Onur Bilgiç; Zeki yönetmenlerinden Gökhan Okur ve Otlak dergi genel yayın yönetmeni Rewhat Arslan’ın katılacağı illüstrasyon, çizgi roman ve animasyon temalı söyleşi 2 Ekim Pazar günü 18:30 – 20:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Ayrıca karikatür temalı sohbetler de iki gün boyunca düzenlenecek. Programın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

1-2 Ekim tarihlerinde ise Gırgır çizerleri Eda Oral, Anıl Gürak; Karikatürcüler Derneği’nden Raşit Yakalı, Muhittin Köroğlu, Kamil Yavuz; Leman’dan Erhan Candan ve Süper Penguen çizeri Doruktan Turan çeşitli atölyeler verecek. İki gün de gerçekleşecek film gösterimlerinde Ethem Onur Bilgiç’in Salkım Söğüt‘ü, Melis Balcı ve Ege Okal’ın Merkür‘ü, İdil Ar Uçaner’in Bahçe‘sinin de yer aldığı toplam 13 film gösterimi yapılacak. Gösterimi yapılacak filmlerin tamamını aşağıda görebilirsiniz.

Akdenizli / Yön: Seçkin Yalın – Yiğit Pehlivan
Bahçe / Yön: İdil Ar Uçaner
Fidan / Yön: Burak Varlık – Önder Menken
Golden Shot / Yön: Gökalp Gönen
Görünmez Duvarlarım: Kendine Güvensizlik Hikayeleri / Yön: Nurbanu Asena
Kafa / Yön: Koray Sevindi
Kusursuz Hayat / Yön: Özgül Gürbüz
Merkür / Yön: Melis Balcı – Ege Okal
Salkım Söğüt / Yön: Ethem Onur Bilgiç
Scream / Yön: Alper Durmaz
Tetrist / Yön: M. Melis Bilgin
Zeki / Yön: Gökhan Okur – Erkan Esenoğlu
Zirve / Yön: Hüseyin Gülgen