Karşınızda Nilüfer Müzik Festivali hafta sonu programı

13 Ağustos’da dek sürecek olan Nilüfer Müzik Festivali’nin hafta sonu programına bakıyoruz. Büyük Ev Ablukada’dan Jakuzi’ye, Erik Truffaz’dan Maximo Park’a yaklaşık 20’yi aşkın isim bu hafta sonu Bursa’daki müzikseverler ile buluşacak.

12 Ağustos Cumartesi akşamının en heyecan verici konserlerinden biri olacak Büyük Ev Ablukada, özellikle Fırtınayt haliyle eğlenceli performansı ile müzikseverlerin geri sayım yaptığı konserlerden. İngiltere çıkışlı Maximo Park‘ın bu sene yayınladıkları albümlerinden parçaları çalacakları performansları; önümüzdeki günlerde yeniden Avrupa’da konserler vermeye hazırlanan Jakuzi, geçtiğimiz yıllarda Türkiye’deki birçok caz festivalinde boy göstermiş trompetçi Erik Truffaz ve Cem Yıldız’lı Barış K’lı kadrosu ile yerli ezgilerden ilham alan topluluk İnsanlar, cumartesi günü izleyebileceğiniz isimlerden sadece bazıları. Aynı gün sahnede olacak diğer isimler ise şöyle: Islandman, Barış K, Fransız topluluk La Caravan PasseSattas, Chico Trujillo (Şili), Celtic Social Club (İskoçya), Akın Sevgör, Yüzyüzeyken KonuşuruzPonza ve Hedonutopia.

Festivalin kapanış günü olan 13 Ağustos Pazar günü ise Nilüfer Müzik Festivali’nin ağırlayacağı en kalabalık topluluklardan Dubioza Kolektiv ile Dzambo Agusev, unutulmaz bir performans için birlikte sahnede olacak. Aynı gün ayrıca, funk, house, hiphop türlerini bir araya getirdiği üretimleri ile tanınan Amsterdamlı grup Gallowstreet; Portekizli soul müzisyeni Marta Ren & The Groovelvets; kendine has düzenlemeleri ile nam salmış Kaan Düzarat; daha önce birçok albümde birlikte yer alan İlhan Erşahin ve Erik Truffaz da sahnedeki isimlerden bazıları olacak. Son gün müzikseverlerin dinleyeceği diğer isimler ise şöyle: Korhan Futacı ve Kara Orkestra, Kuenta I Tambu (Karayipler), 47Souls (Filistin), Cem AdrianMelis DanişmendMind ShifterRain Lab, Cümbüş CemaatBohemian Betyards (Macaristan), Öfkeli Kalabalık. 

Festivale katılmak isteyenler için her türlü detaylı bilgiye www.nilufermuzikfestivali.com adresinden ulaşabilir, biletlerinizi de aynı adresten alabilirsiniz.