Katherine Waterston, “Harry Potter” spinoff’u “Fantastic Beasts And Where To Find Them” kadrosunda

Geçtiğimiz yıl son Paul Thomas Anderson filmi Inherent Vice ile karşımıza çıkan Katherine Waterston, Harry Potter spinoff filmi Fantastic Beasts And Where To Find Them‘de Eddie Redmayne’le birlikte başrolü paylaşacak.

Filmle ilgili haberler gelmeye başladığında, kadın başrol oyuncusu için Warner Bros’un favori adaylarının Kate Upton, Katherine Waterston ve Elizabeth Debicki olduğu konuşulmuştu. Bir tür cadı olan Tina isimli karakteri canlandıracak isim Katherine Waterston oldu. Broadwalk Empire‘da da bir sezon rol alan İngiliz oyuncu, Inherent Vice dışında Michael Clayton, Being Flynn ve Robot & Frank gibi filmlerde de kamera karşısına geçmişti.

Fantastic Beasts And Where To Find Them, yine J.K. Rowling romanından sinemaya uyarlanıyor. Harry Potter karakterinin ortaya çıkışından 70 yıl öncesinde geçen film, Newton Artemis Fido Scamande isimli bir yazar olan ana karakterin, sihirli yaratıkları tanıtacak bir rehber kitap yazma sürecini konu edecek. Yönetmenliğini David Yates’in üstleneceği filmin vizyon tarihi 18 Kasım 2016.