Kendall Roy doğum günü partisine bekliyor

Succesion 3. sezonu yavaş yavaş finale yaklaşıyor. 29 Kasım’da yayımlanan 7. bölümde Kendall Roy yeni yaşını kutlamıştı. Kendisi artık 40 yaşında! Henüz bölümü izlememiş olanlar için herhangi bir spoiler paylaşmayacağız, merak etmeyin. Konumuz Kendall’ın doğum günü partisinde çalan müzikler.


HBO’nun resmî Spotify hesabında paylaşılan “Kendall’s Birthday Mix” listesi, Kendall Roy tarafından partisi için hazırlanmış bir miksteyp. Karakterin kendi tabiriyle “All bangers, all the time.” (Hepsi banger, her zaman) sözleriyle tanımlanan listede, bölümde de duyulan Spacemen 3 şarkısı “Big City” ve LCD Soundsystem’dan “New York, I Love You But You’re Bringing Me Down”ın da dâhil olduğu 16 şarkı var. 

Dizinin henüz ilk bölümünde kulaklığında bangır bangır çalan Beastie Boys’a eşlik etmiş, sonraki bölümlerde babası Logan’ı tiye alan bir rap performansı da sergilemişti. Dolayısıyla doğum günü partisinde kimi hip hop klasiklerinin çalması şaşırtıcı değil. ScHoolboy Q’dan “Man of the Year”, ismiyle de oldukça anlamlı bir seçim. Grandmaster Flash’in 1983 tarihli hiti “White Lines (Don’t Don’t Do It)” listenin bir diğer hip hop güzelliği. Yine 80’ler hip hop âlemine iz bırakan Boogie Down Productions’dan KRS-One da “MC’s Act Like They Don’t Know” ile partide. Görece daha yeni nesil de atlanmamış tabii Kendall Roy partisinde. İngiltere’de grime müziğinin öncülerinden biri olarak görülen Dizzee Rascal, “Don’t Gas Me” şarkısını Kendall için söylüyor.

Geçiğimiz ağustos ayında 85 yaşında hayatını kaybeden dub müziğin efsanesi Lee “Scratch” Perry’nin Brian Eno eşlikli “Here Come The Warm Dreads” kaydı, The Chemical Brothers denince akla gelen ilk şarkılardan biri olan “Hey Boy Hey Girl”, Minneapolis çıkışlı psikedelik rock grubu Magic Castles’dan “Lost Dimension” ve Soulwax’den “NY Lipps” de Kendall’s Birthday Mix seçkisinde.

70 dakikalık playlist’i dinlemek için hemen aşağıdan, HBO’nun Spotify hesabına uzanabilirsiniz. 

“Too Much Birthday” isimli bölüm, son olarak 2019 yapımı The Hustlers filmi için kamera arakasına geçen Lorene Scafaria’nın yönettiği ilk Succession bölümüydü. Sezonun 8. bölümü 6 Aralık’ta, muhtemelen uzun süreler konuşacağımız finali ise 13 Aralık’ta HBO’da yayımlanacak.