Kendine Has Demonation Festivali No:9’un tam programı burada!

2010’dan bu yana bağımsız ve yaratıcı müziği kutlama aşkıyla düzenlediğimiz Kendine Has Demonation Festivali, 2019’un ilk günlerinde beş farklı mekâna yayılan programıyla sizlerle olacak. Şimdi 4-5-6 Ocak 2019’da gerçekleşecek Kendine Has Demonation Festivali No:9’un tam programını inceleme zamanı! Festivalde kim hangi sahnede çalacak?

4 Ocak’ta başlayacak olan festival geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi şehrin farklı konser mekânlarını gezecek. Bu senenin heyecanlı haberlerinden biri, festivalin açılış performansına Kadıköy Sineması’nın ev sahipliği yapması. Açılış gününün  diğer performansları için ise rotamız arkaoda olacak. 5 Ocak Cumartesi akşamı Babylon sahnesine taşınacak olan Kendine Has Demonation Festivali, son gününde Kadıköy’e dönerek Bant Mag. Havuz / Bina’daki performansların ardından KargART sahnesinde sonlanacak.

Bu seneki Demonation’ın açılışını, heranherşeyolabilir ve Büyük Ev Ablukada’yla yaptığı üretimlerin ardından solo performanslarıyla gönlümüzü çalan Gülin, Kadıköy Sineması’na kurulacak Filtresiz Sahne’de yapacak. Aynı akşam arkaoda’daki programın ilk performansıysa yoğun efektlere boğulmuş deneysel popuyla Jtamul’dan. Sonrasında sırayla trip hop ve reggae gibi türlere doğu tınılarıyla selam duran Captain Kubar ve son dönemin dikkat çeken dark wave gruplarından ELZ & The Cult’la festivalin ilk günü tamamlanacak.

Babylon sahnesinde bu yıl da farklı tür ve yaklaşımlardan beş grubu ağırlayacağız. Günün açılışını bir odada kendi başına yaptığı kayıtları sahneye taşıyan synth pop sevdalısı Brek gerçekleştirecek. Bir süredir hem solo hem de farklı müzisyenler eşliğinde yaptığı üretimlerle ismini duyuran RedRice yeni sahne kurulumuyla Demonation’a konuk olacak. Türkçe rap sahnesinin yükselen yıldızlarından Şam’ın performansının ardından festivalin bu yılki sürprizlerinden Lalalar, ilk konseriyle Babylon sahnesinde olacak. Kaan Düzarat, Ali Güçlü Şimşek ve Barlas Tan Özemek’in yeni projesi olan Lalalar’ın ardından festivalin ikinci gününün kapanışını “Karar” albümüyle yıla damgasını vuran Gözyaşı Çetesi yapacak.

Demonation’ın bu yılki son günü Bant Mag. Havuz / Bina’daki Filtresiz Sahne konserleriyle başlayacak. Uzun zamandır merakla beklediğimiz solo kayıtlarını yakın zamanda dinleyicilerle paylaşan Umut Çetin ve benzer paylaşımları yakında yapmasını beklediğimiz Can Aydınoğlu, peş peşe gerçekleştireceği performanslarla Bant Mag. Havuz’da olacak. Ardından son performanslara ev sahipliği yapacak olan KargART’ta dinleyeceğimiz ilk isim, orkestrası eşliğinde sahnede olacak şarkıcı / şarkı yazarı Batuhan Polat olacak. İstanbul deneysel müzik sahnesinin heyecan verici oluşumlarından biri olan ve ilk uzunçalarını yakında yayınlamaya hazırlanan Skata, Kendine Has Demonation Festivali No:9’un son canlı performansına imza atacak. Festivalin kapanış partisindeyse Dugit & Aslan, leziz hip hop seçkisiyle KargART kabinine geçecek.,

Kendine Has Demonation Festivali #9 programı

4 Ocak
Kadıköy Sineması (Filtresiz Sahne)
Gülin

arkaoda
Jtamul
Captain Kubar
ELZ & The Cult

5 Ocak
Babylon
Brek
RedRice
Şam
Lalalar
Gözyaşı Çetesi

6 Ocak
Bant Mag. Havuz / Bina (Filtresiz Sahne)
Umut Çetin
Can Aydınoğlu

KargART
Batuhan Polat
Skata