Kendine Has sunar: Epic Fair 2019, 20 Nisan’da İzmir Kültürpark’ta

Bu sene dördüncü kez düzenlenecek Kendine Has sunar: Epic Fair 2019 için geri sayım başladı. İzmir Kültürpark’ta Türkiye’den ve yurt dışından heyecan verici müzisyen ve grupları ağırlayacak festivalde kimler var?

20 Nisan’da gerçekleşecek festivalde canlı performanslar için iki sahne kurulacak: Kendine Has Kübana Sahnesi ve Red Bull Music Ada Sahnesi. Geçmiş senelerdeki deneyimlerimizden hareketle Fuar İzmir olarak da bilinen alanda ağaçlarla ve güneşle iç içe bir gün geçireceğinizin garantisini veren Kendine Has sunar: Epic Fair 2019’un konuklarına bir göz atalım.

Kendine Has Kübana sahnesi

Nekropsi Uzun bir aranın ardından iki yeni şarkıyla geri dönen Nekropsi, sahnelerin tozunu atmaya da devam ediyor. 1990’ların başlarından bugüne, yerli sahnenin kült mertebesine erişmiş nadide ekiplerinden biri haline gelen Nekropsi, İzmir’e Epic Fair’le dönüyor.

HMLTD Müziği ve tavrıyla 1980’lerin New Romantics akımının 2019’daki başlıca temsilcilerinden biri olan Londra çıkışlı HMLTD, bu seneki Epic Fair programının merak uyandıran gruplarından. Abartılı kostümler, balo salonlarından fırlamış pop, punk hatta trap etkileşimli müzikleriyle HMLTD, Türkiye’deki ilk konseri için İzmir’de olacak.

Shame on Us Festivalin iki Tel-Aviv çıkışlı konuğundan biri. Solo üretimleriyle İsrail elektronik müzik sahnesinde önemli işlere imza atan Naduve, Alek Lee ve Yovav’dan oluşan Shame on Us, çöl havasını dans pistlerine taşıyan eklektik bir müzik yapıyor. Üçlünün daha önce Glastonbury ve Gabricz gibi festivallerde çaldığını da hatırlatalım.

Gözyaşı Çetesi Farklı formatlar ve ses paletleriyle karşımıza çıkmayı alışkanlık edinen Gözyaşı Çetesi, geçtiğimiz yıl yayınladığı stüdyo albümü Karar’la gönlümüzdeki yerini iyice sağlamlaştırdı. Afrika tınılarından psikedelik rock’a, electronica’dan dub’a, Gözyaşı Çetesi’nin zengin ses dünyasını besleyen ilham kaynakları saymakla bitmiyor.

Ouzo Bazooka Selda Bağcan’la dünyanın dört bir yanında çalan Boom Pam grubunun yarısı, Ouzo Bazooka’yla psikedelik ve surf rock keşfini derinleştiriyor. Orta doğu seslerine de fazlasıyla referanslar veren Ouzo Bazooka’nın son albümü Tantana Records’tan yayınlandı.

Red Bull Music Ada sahnesi

Islandman Tolga Böyük, Eralp Güven ve Erdem Başer’den oluşan Islandman, ses ve ritimle olan ilişkisini yıllar içinde şekillendirip kulüp müziği ve farklı coğrafyalardan tınıları ustaca harmanladı. Montreaux Jazz Festivali’nden ödülle ayrılan Islandman’in yeni albümü önümüzdeki aylarda gelecek.

Vaudou Game 20 Nisan günü İzmir’de olacaklar için altını kalın kalın çizerek söylüyoruz: “Vaudou Game konserini kaçırmayın!” 70’lerin funk dünyasına bir zaman yolculuğu vaat eden performansıyla Fransız grup, festivalin bu seneki programının en renkli isimlerinden biri.

iNSANLAR Bir gruptan ziyade bir kolektif şeklinde hareket eden iNSANLAR, son yıllarda Avrupa’nın ileri gelen elektronik müzik festivallerinde kendine yer buldu. Barış K. ve Cem Yıldız’ın temellerini oluşturduğu projenin 45 dakikalık “Demedim Mi” kaydı Hollanda merkezli Rush Hour’dan yayınlanacak.

Brek Ülkedeki synth pop ve dark wave akımının yeni nesil temsilcilerinden Brek, mevzubahis türleri geleneklerine sadık kalarak yorumladığı ve tematik bir bütünlük yarattığı iki yayının ardından ilk Türkçe uzunçalarını önümüzdeki aylarda yayınlayacak. Albümün ilk şarkısı “Ölümümden Tut Beni” geçtiğimiz günlerde paylaşıldı.

Hedonutopia Fırat Külçek ve Kerem Feyzi ikilisinin uzun soluklu projesi Hedonutopia, dinleyicisini sıkıca sarmalayan ve etkisi uzun soluklu olan şarkılar yazıyor. Kuvvetli melodileri, nitelikli synthesizer kullanımı ve incelikli şarkı yazımıyla dikkat çeken son albüm Yakamoz Sandalı’nı hâlâ dinlemeyenler “Bil Ki” ile bu aleme hızla dalabilir.

Festivale dair detaylar için önümüzdeki günlerde bantmag.com ve Bant Mag. sosyal medya hesaplarını takipte kalın.