Albüme günler kala, çok konuşulacak bir Kendrick Lamar klibi

Kendrick Lamar, Mr. Morale & The Big Steppers isimli yeni albümünü 13 Mayıs Cuma günü yayımlayacak. Günleri sayarken çok konuşulacak bir kliple birlikte yeni bir tekli paylaştı K-Dot.

Albümlerinden önce iştah açıcı olarak albüm akışında olmayan “The Heart” isimli parçalar yayımlamayı alışkanlık edinen Kendrick Lamar,  “The Heart Part 5” isimli yeni teklisinde Marvin Gaye’in 1976 tarihli “I Want You” şarkısını sample’lamış. Video klibi de Lamar ve Dave Free ortaklığıyla hazırlanmış.

Müzisyenin yeni alter egosu oklama’dan bir alıntıyla açılıyor video: “Ben. Hepimizim.” Klip de bu sözü akıllara getiren bir kurguya sahip. Bordo renkli bir zeminin önünde parçasını söyleyen Lamar’ın yüzü dakikalar ilerledikçe spor, müzik ve sinema dünyalarından ikonlaşmış ya da çokça tartışılan Siyah figürlere dönüşüyor: O.J. Simpson, Kanye West, Jussie Smollett, Will Smith ve artık aramızda olmayan Kobe Bryant ile Nipsey Hussle. 

Şarkının açılışında “Büyüdükçe anladım ki hayat bakış açısıdır ve benim bakış açım sizinkilerden farklı olabilir” diyor Kendrick Lamar. Klipte yüzünün evrildiği kişilere referanslar da mevcut tabii sözlerde. Örneğin Nipsey Hussle’la gönderme olarak “Arjantindeyim, kafa karışıklığıyla gözyaşlarımı siliyorum” diyor; Hussle’ın öldürüldüğü 31 Mart 2019 günü Arjantin’deki Lollapalooza’da çalıyor olduğunu anımsatarak. Klibi buradan izleyebilirsiniz.

Kendrick Lamar will smith
Kendrick Lamar kobe bryant

Son albümü DAMN’den bu yana yaklaşık beş yıl geçen Kendrick Lamar, diskografisinin beşinci uzunçaları olacak yeni albümüyle yine adından çokça söz ettirecek gibi. Compton’ın yeni nesil rap kahramanı, 17 yıldır birlikte çalıştığı Top Dawg Entertainment bünyesinden de bu yıl itibariyle ayrılıyor. Yani Mr. Morale & The Big Steppers, Top Dawg etiketiyle yayımlanacak son işi olacak.