Kim Gordon durmuyor, iki yeni albüm yolda

Sonic Youth’un dağılmasının ardından kariyerine Body / Head ismini verdiği projeyle devam eden Kim Gordon, yeni bir albümün daha yolda olduğunu açıkladı. Ayrıca, Gordon,  önümüzdeki yıl için solo bir albüm hazırlığı yaptığını da şimdiden müjdeledi.

Post punk tarihinin kült gruplarından Sonic Youth’un kurucularından olan Kim Gordon, grubun 2011’de sonlandırdığı kariyerinin ardından müzisyen Bill Nace ile bir araya gelmiş ve Body / Head’i kurmuştu. İlk albümleri Coming Apart’ı 2013’te, ikinci albümleri No Waves’i ise 2016’ya yayınlayan ikili, bu senenin sonunda henüz ismi belli olmayan üçüncü albümlerini Matador Records’dan yayınlayacaklarını açıkladı. Yoldaki albümle ilgili şu an için bildiğimiz tek şey “oldukça sert” bir albümün bizleri beklediği.

Sonic Youth’u ve evliliğini feshetmesinin ardından Gordon, 2015 çıkışlı Girl in a Band: A Memoir kitabında ağbisi, eski eşi ve grubu birlikte kurduğu müzisyen olan Thurston Moore ve hayatındaki diğer erkeklerle olan ilişkilerine ve camiadaki cinsiyetçilik meselelerine dair içini dökmüş, uzun zaman da konuşulmuştu. Grubun hayranlarını ikiye bölme potansiyeli taşıyan açıklamalarına bir yenisini daha ekleyen Kim Gordon harika Sonic Youth albümü Daydream Nation ’ın bu sene 30. yılını doldurmasına istinaden ve grubun 2011’de dağılmasıyla ilgili ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor: “Gidebildiği yere kadar devam ettik. İyi şeyler de unutulmadan durmak en iyisi olacaktı”.

2016 yılında Bill Nace olmadan yayınladığı “Murdered Out”un ardından yeniden solo üretimler yapacağını da duyuran Kim Gordon, yeni parçalarını en erken önümüzdeki yıl yayınlayacağını söyledi.