Pek de süper olmayan bir süper kahraman: Koala Man

Hulu’nun yeni animasyon serisi Koala Man, ilk fragmanıyla aramızda. Dapto kasabasının -pek de süper olmayan- süper kahramanını odağına alan dizi, 9 Ocak’ta Hulu’da prömiyer yapacak. Avustralya çöllerinden esen bir mizah rüzgârına hazır olun. Her yönüyle “Bu iş kaçmaz” dedirten Koala Man’den paylaşılan ilk görüntüler aşağıda.  

“Ortalama bir baba, ortalamanın altı bir süper kahraman” sloganıyla paylaşılan Koala Man’in hikâyesi şöyle: Avustralya’nın sıradan kasabası Dapto’ya, hem kozmik hem de insan yapımı kötü güçler dadanır. Örnek vatandaş Kevin, pek de gizli olmayan süper kahraman kimliği Koala Man’e bürünerek kötülüklerle savaşmak ister.  Aslında tek gücü kurallara uymak olan, “Bazen bu kasaba ile anarşi arasında duran tek şey benmişim gibi geliyor.” diyen Koala Man, ailesini ve kasaba halkını sık sık hüsrana uğratacak olsa da hain planları bozmak, doğaüstü felaketleri önlemek ve çöp kutularını uygun günlerde kaldırmayan suçluları adalete teslim etmek için elinden geleni yapacaktır. 

YOLO: Crystal Fantasy, Smiling Friends ve Rick and Morty’yi kendi evrenine taşıdığı Bushworld Adventure gibi işlerinden tanıdığımız Michael Cusack, Koala Man’in yaratıcısı olmasının yanı sıra dizinin ana karakteri Kevin’i de seslendiriyor. Kadroyu Hugh Jackman, Jemaine Clement, Miranda Otto, Sarah Snook, Hugo Weaving ve Rachel House gibi yıldızlar tamamlıyor. Rick and Morty ve Solar Opposites’in yaratıcılarından Justin Roiland‘ın projede uygulayıcı yapımcı olarak rol alması da beklentileri artırıyor doğrusu.