“Kökler ve Filizler”, bir kez daha Babylon’da buluşuyor

Gülden Karaböcek – Tuğçe Şenoğul ve Sabahat Akkiraz – Melike Şahin konserlerinin adından, Babylon’un Kökler ve Filizler serisinin üçüncü buluşmasında bu gece ülke rock müzik tarihinin önemli figürlerinden Bulutsuzluk Özlemi ve yeni neslin cazibeli rock’n’roll gruplarından Eskiz bir araya geliyor.

Popüler müzik tarihinin anıt isimlerini onurlandıran ve yeni nesilden bu isimlerden etkilenmiş müzisyen ve grupları buluşturan Kökler ve Filizler, Babylon’un en dikkat çekici konser serilerinden biri oldu bile. Batı kökenli rock alt yapıları üzerine Anadolu’nun müzikal birikimini serpiştiren ve 30 yılı aşkın süredir Türkiye’de rock müziğin lokomotiflerinden biri olan Bulutsuzluk Özlemi, kuruluşundan bu yana kadrosundaki değişikliklere rağmen, düşündüren ve harekete geçiren bir müzik icra etmeyi sürdürüyor. Orijinal kadrosundan Nejat Yavaşoğulları ve Sina Koloğlu’nun sabit olarak yer aldığı Bulutsuzluk Özlemi’nin bugünkü kurulumunu tamamlayan diğer müzisyenler de Mert Alkaya, Ahmet Pekmezci ve Deniz Demiröz.

Yerli sahnede rock’n’roll ruhunun nabzını tutan ve yaşatan Tantana Records ailesinin fertlerinden biri olan Eskiz, türün geleneklerine olan hakimiyetini ispatlayan şarkı yazımı ve sürükleyici canlı performansıyla tanınıyor. Deniz Ağan, Can Tunaboylu ve Uygar Çetiner’den müteakip Eskiz, 2019’da yayınlanacak yeni albümü için usta basçı Alp Ersönmez prodüktörlüğünde çalışmalarını sürdürüyor. Eğer bugüne dek herhangi bir Eskiz konserine denk gelmediyseniz, bu akşam sizi Babylon’da enerjinin tavana çıkacağı bir performansın beklediğini söyleyelim.