Konser: Frozen Clouds

Yeni albümü için gün sayan Frozen Clouds, 5 Ağustos Cuma akşamı Bant Mag. Havuz / Bina sahnesinde. Hem bildik Frozen Clouds parçalarını yeniden kurguladıkları versiyonlarıyla hem de bazı yeni parçaları ilk kez çalacakları özel bir akustik bir setle.

Leon Fritz, Luca Fritz, Arda Ünnü, Ömer Deniz Pınar ve Parham A.G’den oluşan Frozen Clouds, 2013’te kaykay yaparken tanışmalarının ardından kuruldu. Erken dönemlerinde hardcore punk ve metalcore icra eden ve verdikleri konserlerdeki yüksek enerji ile anılan grup, 2015’e kadar bir EP ve birkaç single çıkardıktan sonra konserler vermeye başladı. 2017’de yayımlanan ilk albümle beraber Pentagram’la bir turnerye çıkan Frozen Clouds, Ukraynalı metalcore grubu Jinjer ve Rusyalı metalcore grubu Wildways ile Türkiye’de konserler verdi. Ezhel şarkısı “Sakatat”a ters köşe bir cover yaptı ve “Moral Holiday“, “no” ve “1656” gibi şarkılarla alışıldık hardcore punk / metalcore eksenli ses paletlerine elektronik elementler, banjo/ukulele gibi akustik enstrümanlar ve clean vokaller ekleyerek yeni bir sound arayışına yöneldi.

Bugüne kadar 10 single, iki EP, bir albüm ve bir live EP yayımlayan Frozen Clouds, 2022 yazında Garaj etiketiyle yeni bir albüm yayımlayacak. Her parçada başka bir konuk müzisyenle farklı janrlara dalıp çıkacak albümde Frozen Clouds’a Sami Baha, Kodes Kahra, 3pillie, Akış Ka gibi isimler eşlik ediyor. Albümün ilk teklisi, Kum’la birlikte kaydedilen “Bazen” 4 Ağustos’ta, Bant Mag. Havuz / Bina konserinden bir gün önce yayında olacak.

Kapı açılış: 21.00
Konser: 21.30
Biletler: 50 TL (Bina giriş katta satışta)
Kapasite 50 kişiyle sınırlıdır.

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/