Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi için başvurular başladı

Köprüde Buluşmalar 16. yılında, Türkiye ve komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri uluslararası sinema profesyonelleri ile buluşturmaya devam ediyor. 8-9 Nisan 2021 tarihinde düzenlenecek Köprüde Buluşmalar için başvuru süreci başlamış durumda.

Film Geliştirme Atölyesi ile sinemacılara yeni projelerinin ilk uluslararası sunumunu yapma, destek bulma ve ortak projelere aracı olma gibi faydalar sağlayan Köprüde Buluşmalar’dan yolu geçen ve geçtiğimiz sene uluslararası pek çok festivalde gösterim imkânı bulan filmler arasında Hayaletler (Azra Deniz Okyay), Bir Nefes Daha (Nisan Dağ), Av (Emre Akay), Af (Cem Özay) bulunuyor. 

Seçkisinde çeşitliliğe önem veren Köprüde Buluşmalar’ın başvurulan projelerin türüne dair bir kısıtlaması yok ve disiplinlerarası projelere de kapıları açık. Atölyeye Türkiye’den seçilen projelerin yönetmen, senarist ve yapımcıları, Komşular platformuna seçilen uluslararası projelerin ekipleri ile beraber ön hazırlık ve sunum tekniklerinin yanı sıra senaryo, prodüksiyon ve dağıtım üzerine de kapsamlı çalışmalar yapma fırsatı bulacak.

21 Aralık 2020’de başvuruları sona erecek Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi’ne dair daha fazla bilgiye buradan, başvuru sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı: Naz Başaran


Yükleniyor...