Korn’un cover albümü bir kez daha gündemde

90’ların ikinci yarısıyla birlikte ana akımı etkisi altına alan nu-metal janrının öncü gruplarından Korn, 13. stüdyo albümü The Nothing’i geçtiğimiz yıl yayımlamıştı. Şimdiyse, belli aralıklarla gündeme gelen cover derlemesi için geri sayım başladı.

Instagram hesabından üzerinde “EHE DENITA’ WONT EOWG VO TELRGID.” yazan bir tabela fotoğrafı paylaşan ekibin cover albümüne, harflerin yerleri değiştirilince ortaya çıkan The Devil Went Down To Georgia ismini verdiği konuşuluyor. Grubun basçısı Fieldy, geçtiğimiz yıl bu projeden bahsettiğinde albümün isminin Korn Kovers olacağını belirtmişti.

Albüme dair söylentiler 6-7 şarkının kayıtlarının tamamlandığı yönünde. Grubun yakın çevresine dayandırılan iddialara göre albümde Nine Inch Nails’in “Head Like A Hole”u ve Prince’in “Erotic City”si gibi klasikleri Korn yorumlarıyla dinleyeceğiz. Metal Hammer’ın 30. yılı şerefine 2016’da yayımlanan derleme albümde de yer alan Faith No More cover’ı “We Care A Lot”ın da yeni derlemede yer alması olası.

Korn diskografisinde coverlarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Pink Floyd klasiği “Another Brick In The Wall”, 80’lerin en büyük hitlerinden Cameo’nun “Word Up” şarkısı ve Public Enemy’nin “Fight The Power” şarkısının Triple X filmi için kaydedilen yorumları bunlardan ilk akla gelenleri.