“Küçük hayvanların” macera dolu dünyasına dalan bir kurgu belgesel serisi

Planet Earth II ile Emmy ödülü kazanan görüntü yönetmeni Jonathan Jones, Netflix’te yayımlanacak Tiny Creatures isimli serinin yönetmen koltuğunda. 7 Ağustos’ta tüm bölümleriyle izlemeye açılacak seri, küçük hacimli hayvanların dünyasına yakından bakıyor.

Farklı ekosistemlerde yaşayan sekiz hayvanı konu edecek seri, alışılmış belgesel formatını kurgusal maceralarla ilginç bir deneyime dönüşüyor. Her bölümde, yakından tanıma şansı bulacağımız “küçük hayvanlar” çeşitli çevresel faktörler ve kendilerinden büyük hayvanlarla başa çıkmaya çalışacak. Fare, uçan sincap, yavru ördek ve çeşitli böcekler gibi hayvanları konu edecek Tiny Creatures serisinin seslendirmeni de Netflix’in Luke Cage dizisinde başrolde izlediğimiz Mike Colter.

Yönetmen, The Daily Mail’e verdiği röportajda serinin yaratım sürecine ilişkin ilginç açıklamalar yaptı. Önce olay örgülerini yarattıklarını ve sonrasında çekimler için uygun ortamları yarattıklarına değinen Jonathan Jones, streaming platformunun sayıca baskın olan “Amerikalı kullanıcılarını tatmin etmek için” her bölümün ABD’de geçecek şekilde kurgulanmasını istediğini de açıkladı. Buna rağmen çekimlerin büyük kısmı İngiltere’de yapılmış, hatta bahsedilen hayvanların büyük kısmı da İngiltere’de daha yaygın olan hayvanlarmış.

Kurgu belgesel serisi Tiny Creatures’a dair merak uyandıran fragman hemen aşağıda.