Lady Gaga, Grammy Ödül Töreni'nde David Bowie anısına özel bir performans sergileyecek

15 Şubat gecesi gerçekleşecek 58. Grammy Ödül Töreni’nde sahne alacak olan Lady Gaga, David Bowie anısına hazırlanmış özel bir performansla sahnede olacak. Bowie’nin uzun süreler birlikte çalıştığı Nile Rodgers da bu performansta Lady Gaga’ya eşlik edecek.

Gecede “Hayat Boyu Başarı” ödülüyle anılacak olan David Bowie’nin ölümünün ardından mutlaka özel bir şey hazırlamaları gerektiğini düşündüklerini dile getiren törenin yapımcısı Ken Ehrlich, Lady Gaga’nın bu performans için en doğru isim olduğunu dile getirdi. Lady Gaga’yla ilk olarak kendi parçalarından birini seslendirmek üzere anlaşılmış fakat Bowie’nin ölümünün ardından Lady Gaga ve ekibinden böyle bir talep gelmiş.

David Bowie’nin Let’s Dance albümünün prodüktörlüğünü üstlenen Nile Rodgers, Lady Gaga’nın özel performansının müzikal direktörlüğünü üstleniyor. Rodgers’ın sahnede gitarıyla Lady Gaga’ya eşlik etmesi de muhtemel. Aşağıdaki videoda, henüz kariyerinin başlarında olan Lady Gaga’nın bir müzik programı için ziyaret ettiği plak dükkanında David Bowie hakkında yaptığı yorumları duyabilirsiniz.

Los Angeles’taki Staples Center’da düzenlenecek olan 58. Grammy Ödül Töreni’nde sahne alacak diğer isimler de Adele, Justin Bieber, Ellie Goulding, Kendrick Lamar, Little Big Town, Carrie Underwood ve The Weeknd.