Ladyfest İstanbul’a hazır mısınız?

Ladyfest etkinliklerinin ilki 2000 yılının Ağustos ayında, politik aktivizm anlamında sağlam bir geçmişe sahip Olympia’da, aralarında Riot Grrrl hareketinden de kadınların olduğu bir grup tarafından düzenlendi. Altkültür ve aktivizm sahalarında kadınlara ve translara alan açma amacı taşıyan etkinliğe 2000’in üzerinde kişi katıldı ve Ladyfest o günden sonra dünyanın dört bir yanına yayılmaya başladı.

Ladyfest, Ladyfest Ist ’18 adı altında, yerel bir feminist punk oluşum olan Chaos, I Am Your Mistress’in çabalarıyla haziran ayında İstanbul’da düzenleniyor. “Tanrıça’nın izniyle heteronormatif patriyarkayı eritmek” üzere, yerel sahnelerde feminist ve kuir alanlar açılmasını teşvik eden ve her tür alanda üreten kadın, femme ve kuirleri destekleyen Ladyfest Ist ’18 etkinlikleri, 1 Haziran’da Kadıköy Cherrybean Coffees’de açılacak olan karma sergiyle başlayacak. Yirmiyi aşkın sanatçının çalışmalarıyla katılacağı sergiyi, yine Cherrybean Coffees’de 4 ve 6 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek “Bondage” ve “Witchcraft 101” atölyeleri takip edecek.

Ladyfest Ist ‘18 kapsamında 9 Haziran akşamındaki rotamızsa KargART olacak. Yerli sahneden Secondhand Underpants ve kim ki o’yla birlikte Londra çıkışlı “cadılı punk grubu” Dream Nails’in de sahne alacağı konserin 150 adet ile sınırlı ön biletlerini Karga Bar’dan temin etmek mümkün.

Festivalin detayları için buraya tıklayabilirsiniz.