Laurent Garnier'in ''Electrochoc'' kitabı film oluyor

Fransız tekno müzik sahnesinin önemli isimlerinden Laurent Garnier’in 2003 yılında yayımlanan ve dans müziğinin tarihini mercek altına alan kitabı Electrochoc, sinemaya uyarlanıyor. 

2003 yılında Fransızca yayımlanan kitap, bu sene ilk kez İngilizce olarak da basılıyor. Kitapla ilgili verdiği bir röportajda, Electrochoc‘un film uyarlamasının da gündemde olduğunu belirten Garnier, filmin senarist ekibinde de yer aldığını dile getirdi. Senaryosu şu günlerde yazılan filmin önümüzdeki yıl çekimleri yapılacak. Henüz yönetmen ya da oyuncu kadrosundan belli olan kimse olmasa da Garnier’in uzun süredir birlikte çalışmalar da yaptığı Quentin Dupieux’nün bir şekilde filmde yer alması muhtemel gözüküyor.

Electrochoc kitabında James Murphy’den Jeff Mills’e birçok kişinin katkılarıyla hazırlanmıştı ve dünya çapında dans müziğinin merkezi olan şehirlerin son 30 yılına dair incelemelerden oluşuyordu.

Laurent Garnier’in 1997 yılında yayınlanan ve yönetmenliğini Quentin Dupieux’nün üstlendiği ”Crispy Bacon” klibi aşağıda görülebilir!

Yükleniyor...