Le Guess Who'da bu sene de özel bir Türkiye seçkisi var!

Geçtiğimiz sene Selda Bağcan, Grup Ses Beats, BaBa ZuLa ve TSU! gibi isimlerin yer aldığı Le Guess Who’da bu sene yine Türk isimler sahne alacak. Kasım’da gerçekleşecek festivalin bu yılki konuklarından biri de Gaye Su Akyol. 

Hollanda’nın Utrecht şehrinde 19-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek ve müzik dünyasından birçok önemli ve şahsına münhadır ismi ağırlayacak olan Le Guess Who Festival’ın bu seneki programı açıklandı. Deerhunter, Ariel Pink, Faust, A Place To Bury Strangers, Lightning Bolt, Shabazz Palaces, Suuns & Jarusalem In My Heart, Mikal Cronin, Julie Holter gibi isimlerle buluşacak isimlerin yanında festivalin Türk seçkisi de dikkat çekiyor. Perküsyon ustası Okay Temiz, La Fanfare Du Belgistan ile birlikte Le Guess Who’nun bu seneki konuklarından biri olacak. 19
73 yılında yayınlanan Gençlik ile Elele albümünü 40 yılın ardından ilk kez çalmaya hazırlanan Mustafa Özkent ve Belçika Orkestrası da festivalde merakla beklenen performanslardan biri olacak. Bu senenin en genç Türk isimlerinden biri de Develerle Yaşıyorum albümü ile müzik dünyasındaki yerini iyice sağlamlaştıran Gaye Su Akyol olacak.

Festivalle ilgili detaylı bilgiye festivalin sayfasından ulaşabilir. Sahne alacak isimlerin tamamını ise aşağıda görebilirsiniz.

11698804_1020771587942002_767932846491149462_o