Liam Gallagher’ın hikâyesini lafı dolandırmadan anlatacak “As It Was” belgeselinden ilk fragman

Liam Gallagher’ın kariyerini Oasis üyesi olduğu şatafatlı günlerden düşüşe geçtiği ve sevimsiz hukuk davalarıyla cebelleştiği yıllar boyunca takip eden Liam Gallagher: As It Was belgeseli geçtiğimiz şubat ayında tamamlandı. Liam’ın “Chinatown” videosunun da arkasındaki isim olan ve bugüne kadar Paul McCartney, Jamiroquai, Beady Eye gibi isimlerle çalışan Charlie Lightening’in yönetmenliğinde çekilen filmin prodüktörü ise Steven Lappin. Lappin’e George Michael: Freedom (2017) ve Beyonce: For The Record (2009) filmlerinden aşinayız.

Liam Gallagher’ın neredeyse 30 yıl öncesine giden ve dünyanın gözü önünde yaşanan hikâyesini duygusal ve samimi yerlerden tutma iddiasında olan belgesel, müzisyenin ağbisi Noel Gallagher’ın gölgesinden çıkarak kendi yoluna gitme sürecini de detaylandıracak.

Oasis’in hikâyesine odaklanan ve iki kardeş arasındaki çekişmeyi kurcalayan 2016 tarihli Supersonic belgeselinin ardından As It Was, grubun hayranları için hikâyeyi derinleştirecek bir ikinci film. Liam Gallagher’a göre de “mega-iyi” yapılmış bir çalışma!

Filmden yayınlanan ilk görüntülerde Liam Gallagher’ı Aralık 2017’de Manchester’daki solo konserine hazırlanırken görüyoruz. Kendisinin bu esnada söyledikleriyse nasıl bir film beklememiz gerektiğini herhalde en iyi şekilde özetliyor:

“Bunu şöhret için yapmıyorum. Lanet olsun, zaten aşırı ünlüyüm. Bunu para için yapmıyorum. Müziği sevdiğim için bir grup kurdum. Ne kadar harika olduğumun da ne kadar boktan olduğumun da farkındayım.”

7 Haziran’da yayınlanacak Liam Gallagher: As It Was’a ilk bakışı aşağıdan atabilirsiniz.