Liste: Bu yıl Warp Records'tan yayınlanan 7 nefis albüm

15 Kasım Cumartesi gecesi Babylon’da elektronik müziğe ve alt dallarına meraklılar için ‘ilah’ diyebileceğimiz bir isim sahne alacak: PLAID. Warp Records ailesinin uzun süredir en önemli fertlerinden biri olan Plaid’in konseri öncesinde, Warp Records’tan bu yıl yayınlanan albümler arasında bizi en çok etkileyenleri bir sıralayım dedik!

Oneohtrix Point Never – Commissions I (EP)

Son dönemin en üretken müzisyenlerinden biri olan Daniel Lopatin’in bu yılki sürpriz EP’si Comissions I , 2013’te R Plus Seven ile başlayan Warp yolculuğunun devamı niteliğinde. Syntheseizer ile yarattığı harikalarla müptelası olduğumuz Lopatin’in yeni EP’sinde en az öncekilere kadar harika atmosferlere sahip üç şarkı var.

https://www.youtube.com/embed/_vhnMkcK5yo

Eno • Hyde – Someday World (Albüm)

Brian Eno bu kez karşımıza Underworld’ün beyni Karl Hyde ile çıktı. Ritmik düzenlemeler ve tabii ki harika bir prodüksiyon, Someday World‘ün önce çıkan yanları. ”Daddy’s Car” bu yıl en sevdiğimiz şarkılardan biri oldu!

https://www.youtube.com/embed/rDAuBFLkqpQ

Squarepusher – Music For Robots (EP)

Enstrüman çalan robot dostları Z-Mashines ile birlikte giriştiği yeni işi Music For Robots ‘ta Squarepusher, robotik teknolojinin görmeye hiç de alışkın olmadığımız bir tarafını gösterip bizi büyülerken bir yandan da robot müziğinin dünyayı kasıp kavurduğu distopik hayallere sürüklüyor.

Flying Lotus – You’re Dead! (Albüm)

Flying Lotus’un elinden çıkıp da sevmediğimiz çok fazla iş olmadığından, yeni Flying Lotus albümünün yolda olduğunu duyduğumuzda heyecanlı bir bekleyiş de bizim için başlamış oldu. FlyLo’nun Warp etiketiyle yayınladığı dördüncü albüm olan You’re Dead! ölüm temasını hemen her şarkıda farklı bir açıdan ele alırken, kulaklarınıza da muhteşem tınılar serpiyor.

Jackson and His Computer Band – Memory (EP)

Bugüne kadar Warp Records bünyesinde iki albüm yayınlayan Parisli prodüktör Jackson Fourgeaud’nun bu yıl yayınladığı Memory EP’sinde “Memory” ve “Orgystreia” adlı birer şarkı ve bu şarkılar için yapılmış birer remiks yer alıyor.

Aphex Twin – Syro (Albüm)

Muhtemelen 2014’te yayınlanan albümleri önümüzdeki yıllarda hatırlarken akla gelecek ilk albüm Aphex Twin’in Syro‘su   olacak. Tam 13 yıllık aranın ardından gelen Aphex Twin albümü Londra semalarında bir zeplinle tüm dünyaya ”geleceğini” haber verdiği günden beri, binlerce insanın bir numaralı gündemi haline gelen Aphex Twin, Syro ile yine müzikal bir hayal alemini dinleyicilerine sundu.

https://youtu.be/7f5OTi2ROWE

Plaid – Reachy Prints (Albüm)

Kariyerinde 25 yılı geride bırakmış olan Plaid’in albümleri işitsel keyfin yanı sıra, eğitici bir yan da içeriyor şüphesiz ki. Retro kokan synth tonları ve yer yer minimal yer yer karışık ritimleriyle Reachy Prints, dinlemesi en kolay Plaid albümlerinden biri. Ayrıca, tek başına dinlemesi daha keyifli olabilen bir albüm olduğunu da not düşelim buraya!