Little Simz ve Cleo Sol’un kadınlara yazdığı aşk mektubu: “Woman”

İngiltere hip hop sahnesinin son yıllardaki en dikkat çekici isimlerinden olan ve her yayınıyla çıtayı daha da yükseğe çeken Little Simz; 3 Eylül’de çıkacak yeni albümü Sometimes I Might Be Introvert’ün habercisi “Introvert” parçası ile epik bir geri dönüş yapmıştı. İkinci tekli olarak yayımladığı “Woman” ise müzisyeni, neo soul’un tatlı seslerinden Cleo Sol ile kadınları onurlandırmak üzere yeniden bir araya getirdi. 

İkili; 2019 favorilerimizden biri olan Little Simz albümü GREY Area’nın sevilen şarkılarından “Selfish”i de birlikte kaydetmişti. Apple Music 1’dan Zane Lowe’a, Sol ile ilgili: “Onun ruhu çok güçlü ve ne zaman kayda girse sadece parlıyor.” diyen Little Simz yıllar içinde çok güzel bir müzikal kimya yakaladıklarına inanıyor.

“Woman”da; Little Simz ile birlikte dünyanın farklı ülkelerine yolculuk edip orada karşılaştığımız kadınların yaşantılarına konuk oluyoruz. Kendisi, Nina Simone’un: “Sanatçının işi zamanını yansıtmaktır.” görüşüne katılıyor ve çevresine, yaşıtlarına baktığında gördüğü şeyi seviyor. Hep birlikte kadınları desteklemeye devam etmek istiyor. Şarkının kadınlara yazılmış bir aşk mektubu olduğunu düşünen müzisyen: “Bahsettiğim her kadın ilhamını gerçek insanlardan alıyor. Etrafımda gerçekten olağanüstü kadınlar var. Olağanüstü bir kadın tarafından yetiştirildim.” diyor. 

Aynı zamanda “Woman” klibi, Little Simz’in ilk yönetmenlik deneyimi. Her biri kendisi için öneme sahip kişilerin yer aldığı klipte; önce toplantı yapıp sonra partileyen, rengârenk elbiseler içindeki güçlü, özgür ve güzellikleriyle ışıldayan harika kadınları izliyoruz. Klibe buradan ulaşabilirsiniz.

Eylülün gelmesini iple çektirecek iki zımba gibi tekliyle bizi şimdiden heyecanlandıran I Might Be Introvert’ün prodüktörlüğünü Inflo üstleniyor. Londra ve Los Angeles arasında kaydedilen albümde, Obongjayar ile bir düet yer alacak.

Yazı: İlayda Güler