“Logic’in zihnine ham ve filtresiz bir yolculuk”

İçerik uyarısı: Bu metinde cinsel istismardan bahsedilmektedir.

Son dönemde sayısı hızla artan müzisyen otobiyografileri, sanatsal zihinlerin kıvrımlarında gezindiği gibi müzisyenlerin yaşantılarından bilinmeyen detaylar barındırarak üretimlerinin yapı taşlarını gözler önüne seriyor. Rap müzisyeni Logic’in 7 Eylül Salı günü piyasaya çıkan otobiyografisi The Bright Future da cesur paylaşımlar barındırıyor. Kitap yayımlanmadan önce çeşitli alıntılar paylaşan Logic, çocukluk yıllarında maruz kaldığı cinsel istismarı anlatıyor.

Kitabın yayımcısı Simon & Schuster, The Bright Future hakkında “Logic’in zihnine ham ve filtresiz bir yolculuk” tanımını yapıyor. Otobiyografi, Logic mahlasıyla tanınan Bobby Hall’un büyüdüğü evdeki ihmal ve istismar dolu çocukluğunda başarılı bir müzik kariyerinin peşinde koşması ve buna ulaşmasına kadar olan hayatını takip etmekte. Hall sesli önizlemesini paylaştığı kitap alıntılarında, babasının ortağı olan Donna ile 9 yaşlarındayken yaşadığı bir olayı detaylandırmış. Alkolik ve uyuşturucu bağımlısı olduğunu söylediği Donna’nın kendisini zorla öptüğü anısını paylaştıktan sonra şu yorumda bulunuyor:

“Geriye bir yetişkin olarak bakıyorum ve açıkçası yanlış, ürkütücü ve tuhaftı, ama yalan söylemeyeceğim. Çocukken, ‘Harika! Güzel!’ diye düşündüğümüz garip bir çifte standart vardı: Bir erkek bir şey yaparsa bu bir istismardır ama bunu yapan seksi bir kadın öğretmen olduğunda, bir şekilde o kadar da kötü gelmiyordu; aslında öyle olsa bile.”

Tüm bunların üzerine geçmişte yaşadığı kötü muamele ne yazık ki son bulmamış. Annesi ve kız kardeşleriyle yaşadıkları da bir o kadar rahatsız edici. 2014’te Complex’e annesine çeşitli erkekler tarafından dokunulmasına ve kardeşleriyle aynı odada otururken cinsel saldırıya maruz kaldığına tanık olması hakkında bir röportaj vermişti Logic.

Müzisyen, çocuğuna daha iyi bir baba olabilmek için 2020 yılının ortalarında müzik kariyerinden emekli olduğunu duyurmuştu. Ancak duyurunun ardından bu yılın temmuz ayında Bobby Tarantino III isimli bir mixtape yayımladı.

Yazı: Seda Karakaş

Yükleniyor...