“Loki”siz Marvel olmaz diyenleri ilk fragmana alalım

WandaVision ve Falcon and the Winter Soldier’ın ardından Marvel sinematik evreninden sıradaki dizimiz olacak, Asgard’ın meşhur hilebaz tanrısını odağına alan Loki; geçtiğimiz aylarda yayımlanan bir tanıtım klibinin ardından, ilk fragmanıyla ufukta göründü.

11 Haziran’da, Disney+ üzerinden izlenebilecek Loki’nin yeni tanıtımında elbette bol bol Tom Hiddleston’ı ve ekürisini canlandıracak gibi duran Owen Wilson’ı görüyoruz. Hikâye örgüsü, Loki’nin Tesseract’i çalıp zaman çizgisini bozması ve Zaman Varyasyonu Otoritesi’nin durumu düzeltmek adına Loki’den yardım istemesi etrafında dönüyor. Fragmandan anladığımız kadarıyla, Avengers: Endgame’de gördüğümüz alternatif evren çılgınlığını, daha detaylı olarak izleme şansı bulacağız.

İlk bakışta dikkat çeken detaylardan biri, yeni tarzıyla karşımıza çıkacak olan Owen Wilson. Oyuncu, Zaman Varyasyonu Otoritesi için çalışan Mobius’ı canlandırmakta. Karakterle ilgili detaylara henüz hakim olamasak da Loki ile birbirlerinin kravatını düzeltecek kadar samimi olduklarını görebiliyoruz. Bu ikiliye eşlik eden diğer isimler ise Gugu Mbatha-Raw, Sophia Di Martino, Wunmi Mosaku, Sasha Lane ve Richard E. Grant.

Dizinin yönetmenliğini Kate Herron, senaristliğini ise Michael Waldron üstleniyor.

Yazı: Banu Üsküdarlı

Yükleniyor...