Louis C.K. ve Albert Brooks ortaklığıyla yeni bir animasyon serisi geliyor

Bu senenin merakla beklenen animasyon filmlerinden The Secret Life Of Pets‘te birlikte çalışan iki komedyen Louis C.K. ve Albert Brooks, FX için yeni bir animasyon serisinin hazırlıklarına başladı.

İkili, henüz ismi bilinmeyen serinin senaryosunu yazacak, yapımcılığını üstlenecek ve ana karakterlerini seslendirecek. Yarım saatlik bölümlerden oluşacak bir komedi serisi olacak yapımın içeriğiyle ilgili de henüz herhangi bir detay açıklanmış değil.

Louie‘nin altıncı sezonu öncesi diziye ara verdiğini duyuran Louis C.K., bu kararıyla hayranlarını biraz üzmüş olsa da bu sene birçok televizyon yapımına el atıyor. Başrolünde Zach Galifianakis’i izleyeceğimiz Baskets ve uzun süredir C.K. ile birlikte çalışmalarda yer alan Pamela Adlon ile birlikte hazırladıkları Better Things‘in ardından söz konusu animasyon projesiyle birlikte Louis C.K.’yi çok hareketli bir yılın beklediği belli oldu.

1987 yılında Broadcast News filmiyle Oscar adaylığı kazanan Albert Brooks, The Simpsons, The Little Prince ve Finding Nemo gibi yapımlarda çeşitli karakterleri seslendirmişti. Weeds dizisinde ufak bir rolle karşımıza çıkmış olan Brooks, son olan Concussion filminde Will Smith’le birlikte rol almıştı.

FX’ten diziyle ilgili yapılan açıklamanın ardından, merakla beklediğimiz bir başka animasyon serisi Cassius & Clay‘in de rafa kaldırıldığı haberi geldi. Archer‘ı yaratan ekip tarafından hazırlanan ve seslendirme kadrosunda Susan Sarandon ve Lake Bell gibi isimlerin yer alacağı Cassius & Clay, 10 bölümlük ilk sezonunun sipariş edilmesine rağmen iptal edildi. Kanalın yeni yıl programında Louis C.K. ve Albert Brooks ortak yapımı animasyon serisinin yanısıra bir de Seth Rogen ve Evan Goldberg’in ellerinden çıkacak Bigfoot isimli animasyon yer alıyor.