Louis Vuitton Pre-fall 2020 koleksiyonu vintage kitap kapaklarında

Nicolas Ghesquiere, Louis Vuitton Pre-fall 2020 koleksiyonunu mayıs ayında mağazalara gelmeden önce, vintage kitap kapaklarına taşıdı. Ejderha, karga, zombi, uzay aracı, dünyayı ele geçiren robotlar gibi korku ve bilim kurgu türünün ikonlaşmış figürleriyle hazırlanan kapakların öznesi ise Collier Schorr tarafından fotoğraflanan ünlü isimler oldu.

“Moda bir romandır” diyen markanın 70’ler, 80’ler tarzı korku ve bilim kurgu kitaplarından esinle hazırladığı “giyilebilir kütüphane”de her kıyafet, aslında kendi hikâyesini anlatıyor.

En son rol aldığı Portrait de la jeune fille en feu filmiyle adından övgüyle söz ettiren Noémie Merlant “Trouble Maker”ın kapağı için poz verirken, Angelica Ross “The Escape Room”un kapağında yer alıyor. American Horror Story’den Billie Lourd ve Cody Fern ise “Secret Spell” kapağında birlikte görünüyor.

Bu nefis kitap kapakları için poz veren diğer “olay” isimler arasında Sophie Turner, Emma Roberts, Alicia Vikander, Chloe Moretz, Laura Harrier, Gugu Mbatha-Raw, Samara Dokuma, Jennifer Connelly, Lea Seydoux, Stacy Martin, Kelsey Asbille, Doona Bae, Zhong Chuxi, Yaya, Deepika Padukone, Woodkid, Rinko Kikuchi, Jaden Smith ve Robyn var.

Nicolas Ghesquiere’nın koleksiyonu eşliğinde hazırlanan vintage kitap kapaklarından yaptığımız seçki işte burada…

Yazı: Mine Metin