Nabzı yükselten bir ilk bakış: Love Lies Bleeding 

Prömiyerini Sundance Film Festival’da yapacak yeni A24 yapımı Love Lies Bleeding, ilk fragmanı ve harika posteriyle ufukta belirdi. Kristen Stewart ve Katy M. O’Brian’ı buluşturan filmin ABD vizyon tarihi 8 Mart olarak açıklandı. Türkiye vizyonu için ise henüz beklemedeyiz. 

Bronski Beat’in “Smalltown Boy”unun eşlik ettiği ilk Love Lies Bleeding fragmanı hemen aşağıda.

Yönetmen koltuğunda; bir hasta bakıcının kendini inanç, cinnet ve ölüm üçgeni içinde bulmasını anlatan ilk uzun metrajı Saint Maud ile büyük çıkış yakalayan Rose Glass var, Spencer’daki performansıyla kariyerinin ilk Oscar adaylığını elde eden, son olarak Crimes of the Future’da izlediğimiz Kristen Stewart ile The Mandalorian ve Z Nation gibi serilerden anımsanabilecek Katy M. O’Brian da başrollerde. 

80’ler sonlarında, rekabetçi mi rekabetçi vücut geliştirme dünyasında geçecek Love Lies Bleeding, bu alanda başarılı olmak için gereken ekstrem nitelikler üzerine bir anlatı önümüze getirecek. İlişkileri “ego, arzu ve Amerikan rüyasıyla beslenen” lezbiyen bir çift var öykünün merkezinde. Katy M. O’Brian, vücut geliştirmeyle ilgilenen bir sporcuya; Kristen Stewart ise onun koruyucu bir kişiliğe sahip sevgilisine hayat vermiş. Love Lies Bleeding filminin bir A24 yapımı olması da beklentilerin yükselmesine başlı başına sebep elbette.

Oyuncu kadrosunda ayrıca Dave Franco, Jena Malone, Anna Baryshnikov ve Ed Harris’in  bulunduğu filmin senaryo departmanında bir ortaklık mevcut. His Dark Materials, The Irregulars, Hanna gibi dizilerin de yaratıcı kadrosunda yer alan Weronika Tofilska, Rose Glass’a kalemiyle eşlik etmiş. Çeşitli kısaları bulunan yazar-yönetmenin sinemadaki ilk uzun metraj projesi Love Lies Bleeding.

Kristen Stewart rejisiyle bir boygenius filmi

Kristen Stewart’ı anmışken, boygenius’un 2023’ü tanımlayan albümlerden birine dönüşen the record’ı için çektiği kısa filme de değinmemek olmaz. Phoebe Bridgers, Lucy Dacus ve Julien Baker’dan oluşan grubun “$20,” “Emily I’m Sorry” ve “True Blue” parçaları eşliğinde hazırlanan 14 dakikalık boygenius – the film hemen aşağıda.