Luca Guadagnino, “Lord of the Flies”ın yeni uyarlaması için kamera arkasına geçebilir

Call Me by Your Name ve Suspiria ile ön plana çıkan yönetmen Luca Guadagnino’nun,  William Golding’in ünlü romanı Lord of the Flies’ın yeni film uyarlamasını yönetmek üzere Warner Bros. yetkilileri ile görüşmelere başladığı söylentileri gündemde.

Kaynaklara göre Guadagnino, daha önce iki kez sinemaya uyarlanan eseri kendi yorumlarıyla ekrana taşımak için 2017’den beri uğraşan Warner Bros. ile anlaşma zemini arıyor. Roman; çağdaş toplumun baskılarından uzak, örnek bir düzen kurmak isteyen fakat zamanla kendi yıkıcı ve korkunç doğalarını yansıtan bir yönetimin içinde kalan bir grup erkek çocuğunu baz alırken, Warner Bros. karakterleri kız çocuklarıyla değiştirmek istiyordu. Bu planları sosyal medyada duyulunca eserin hayranları fikri çok hoş karşılamamış ve şirketten de bir süre ses çıkmamıştı.

Ancak geçtiğimiz günlerde gelen haberler, Warner Bros.’un bu fikrinden vazgeçtiğine ve karakterler açısından romana sadık kalan bir filmin geleceğine işaret ediyor. Yine de uyarlamanın günümüz koşullarından tamamen kopuk olmayacağı belirtiliyor. Guadagnino ve şirket anlaşırsa farklı açılardan çağı yansıtan bir yorum bizleri bekliyor olacak.

Yazı: Merve Coşkun

Yükleniyor...