Luca Guadagnino ve Seth Rogen’dan sürpriz ortaklık

Sinema tarihi alışılmadık birçok iş birliğine şahit olmuştur muhtemelen ama böylesi bir kombinasyon, eşine az rastlanır cinsten. Call Me By Your Name ile büyük sükse yaratan İtalyan yönetmen Luca Guadagnino, Seth Rogen ve Evan Goldberg ikilisi ile güçlerini birleştirmeye hazırlanıyor. Sinema filmi olarak tasarlanan yeni proje, Matt Tyrnauer imzalı belgesel Scotty and the Secret History of Hollywood’dan ilham almış.

Bahsi geçen belgesel, II. Dünya Savaşı’nda deniz kuvvetlerinde görev almış eski bir askerin, Hollywood yıldızları için çöpçatanlık yapma sürecini konu ediniyordu. Kendisi gey, lezbiyen ve biseksüel birçok oyuncu için, bir benzin istasyonunu kullanarak gizli buluşmalar ayarlamış ve bu hizmeti 1940’lardan HIV salgınının yaşandığı 1980’lere kadar vermiş. Anılarını 21. yüzyılda kaleme alan Bowers, bugüne kadar neden sustuğu sorusuna ise “Gerçek şimdi kimseyi acıtamaz” sözleriyle yanıtlamış. Hikâye tanıdık mı geldi? Bowers ve benzin istasyonu, Ryan Murphy’nin Netflix dizisi Hollywood’a da ilham vermişti.

Projenin ismi, kadrosu ve prodüksiyon tarihi şimdilik belirsizliğini koruyor. Luga Guadagnino ile hasret gidermek isteyenlere, 14 Eylül’de yayımlanacak yeni HBO dizisi We Are Who We Are‘ı müjdeleyebiliriz.

Yazı: Merdan Çaba Geçer

Yükleniyor...