Lucasfilm’den “Star Wars” hayranlarına özel bir ödül töreni

Lucasfilm ve Disney ortaklığıyla her geçen gün daha fazla karşımıza çıkmaya başlayan, türlü uyarlamalar, spin-off filmler ve yeni hikâyelerle genişleyen Star Wars evreninden ilginç bir haber var. Ünlü yapım şirketinin en taze projesi, dünyanın dört bir yanındaki Star Wars hayranlarının katılacağı ve çeşitli dallarda ödüllerin dağıtılacağı bir ödül töreni.

Solo: A Star Wars Story filminin hayal kırıklığı olarak tanımlanabilecek gişe performansı sonrası gelecekteki Star Wars spin-off filmleriyle ilgili çalışmalarını askıya alan Lucasfilm, hayranlarının gönlünü almak için enteresan bir fikir bulmuşa benziyor. Fotoğraf, Video ve Görsel Sanat olmak üzere üç ayrı dalda toplanacak Star Wars Fan Awards’ta birçok farklı alt başlıkta ödüller sahiplerini bulacak.

Ödül töreninde yer alacak fotoğraf kategorisi, Star Wars temalı ya da seriden ilham alan farklı türlerde çalışmaları ödüllendirecek. “En iyi sahne canlandırması”, “En iyi aile portresi” ve “En iyi Star Wars yemek fotoğrafı” gibi çeşitli ödüllerden bahsediyoruz!

Video kategorisinde uzunluğu en fazla 5 dakika olan “uzun” fan filmleri ve maksimum 15 saniye süren kısa videolar yarışacak. Animasyon, stop-motion, komedi, koreografi, görsel efekt gibi başlıkların yanı sıra seyirci özel ödülü ve yönetmenlerin seçimi gibi dallarda ödüller bu kategoride sahiplerini bulacak.

Ödüllerin üçüncü kategorisi olan görsel sanatlar kısmında da karakter figürü ve kostüm tasarımlarından dijital sanatlara ve poster tasarımlarına uzanan birçok farklı dalda Star Wars’la ilgili çalışmalar yapan sanatçılar yarışacak.

18 Temmuz itibariyle StarWarsFanAwards.com adresinde başlayacak olan başvurular eylül ortasına kadar devam edecek. Lucasfilm’in oluşturacağı jüri ve seyircilerin oylarıyla belirlenecek kazananlar ise The Star Wars Show’un özel bir bölümüyle açıklanacak.