"Luke Cage"in yeni kötüsü Bushmaster'ı Mustafa Shakir canlandıracak

Marvel ve Netflix ortaklığıyla hayata geçen çizgi roman uyarlamalarından biri olan Luke Cage‘in ikinci sezonuna dair haberler gelmeye devam ediyor. Dizinin yeni sezonunda karşımıza çıkacak olan kötü karakter Bushmaster’ı canlandıracak isim Mustafa Shakir oldu.

Marvel çizgi romanlarında Luke Cage serilerinin yanı sıra X-Men, Captain America ve Punisher macerlarında da karşımıza çıkan Bushmaster, söz konusu evrende geçirdiği bir kaza sonucu vücudu paramparça olan ve sonrasında geçirdiği operasyonlarla yarı yılan yarı insan vücuda sahip olan bir kötü karakter. Luke Cage‘in ikinci sezonunda karşımıza çıkacak Bushmaster karakterinin hangi evrede gözükeceği tam olarak bilinmese de kazadan önce, John McIver ismiyle tanındığı dönemin karşımıza çıkması muhtemel gözüküyor.

Dizide söz konusu karakteri canlandıracak olan Mustafa Shakir, özellikle son dönemde rol aldığı The Night Of ve Quarry gibi dizilerle tanınıyor. İlk sezonunda Mahershala Ali’nin canlandırdığı Cottonmouth ve Erik LaRay Harvey’nin canlandırdığı Diamondback karakterlerinin ana kötüleri olduğu Luke Cage‘in ikinci sezonu önümüzdeki yıl izleyiciyle buluşacak.

Ayrıca ikinci Luke Cage sezonunda izleyeceğimiz bir diğer yeni oyuncu da Gabrielle Dennis oldu. Dennis’in dizide canlandıracağı karakter de karışık bir geçmişe sahip bir doktor olan Tilda Johnson.