Madeline The Person’ın günlüğünden sayfaları çevirmeye devam

ABD’nin Teksas’a bağlı Bellaire kasabasından seslenen 19 yaşındaki alternatif pop bestecisi Madeline The Person, müziği kişisel travmalarına karşı bir savunma mekanizması olarak görüyor. Bugüne dek dinlediğimiz şarkıların her biri aslında bir günlüğün sayfaları gibi. “Beynimde dolaşanları akıtmak için şarkılar yazıyorum” diyerek motivasyonunu özetliyor.

2021’de yayımladığı Chapter 1: The Longing ve Chapter 2: The Shedding EP’lerinde anlattığı hikâyeler ve yansıttığı duygulanımlarla Madeline The Person ile tanışma faslını tamamlamıştık. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan “MEAN!” parçası ile öykünün üçüncü bölümü olacak Chapter 3: Burning için de geri sayımı başlattık.

“MEAN!” kısa sürede viral oldu ve haftalar içinde streaming servislerinde 25 milyonu aşan dinleme istatistiklerine ulaştı. Her kaydında olduğu gibi yine çok kişisel sözlere sahip parça, kendin olmanın gücünü kutluyor. Çevresinde kendini kırmaya niyetlenen kişilere seslendiği nakaratında “Kendimle ilgili en sevdiğim şeylerden biri, asla senin gibi biri olmamam” diyor.

Tess Lafia yönetmenliğinde çekilen “MEAN!” klibinde de karşımıza bir partide paylaço kılığında çıkıyor Madeline The Person. Ortamdaki havalı tiplerin dışlaması ve kendini küçük görmesine karşı, güçlendiren melodilerini söylüyor. Buradan izlenebilir.

“MEAN! şarkısıyla birlikte Chapter 3: Burning EP’si için beklentilerin iyice yükseldiğine şüphe yok. Geri sayım sürerken, şimdiden 2022’nin hitleri arasında yerini alan “MEAN!”in iki farklı versiyonu da dinlemeye açıldı. Sanki Madeline The Person, bir sabah yanıbaşınızda akustik gitarıyla parçayı çalıyormuş gibi hissettiren canlı kaydı ve Noah Kahan’ın dokunuşlarıyla daha düşsel bir atmosfere taşınan remiks versiyonu.