MANTAR’ın 90’ları: “Grungetown Hooligans II”

2019 sonbaharında uzun zamandır beklenen ilk İstanbul konserini veren Almanya çıkışlı sludge metal ikilisi MANTAR, 90’lardan favori şarkılarını yorumladığı bir cover albümü kaydetti. 26 Haziran’da yayımlanacak albümün şarkı listesi baştan sona döneme ruhunu vermiş güzide grupların coverlarıyla dolu.

Grungetown Hooligans II ismini taşıyacak albümün tanıtım metinlerinde, MANTAR üyeleri Erinç Sakarya ve Hanno Klänhard’ın gençlik yıllarında tutkunu oldukları müzikal akımlara bir saygı duruşunda bulunduğu vurgusu yapılıyor. Şimdiye dek üç stüdyo albümü yayımlayan ikili, bu ilgi çekici cover derlemesinden ilk tadımlık olarak yüksek tansiyonlu bir Mazzy Star yorumu olan “Ghost Highway”i klibiyle birlikte paylaştı.

MANTAR’ın müzikal kimliğinin oluşmasında önemli rol oynamış isimleri andığı Grungetown Hooligans II’da L7, Mudhoney, Sonic Youth, Babes In Toyland, The Jesus Lizard ve 7 Year Bitch parçalarına yapılmış yorumlar olacak. L7’dan iki parçanın bizi beklediğini de not edelim. Brutal Panda etiketiyle yayımlanacak albümün şarkı listesine bakarak 90’ların dirilten enerjisine ışınlanmak mümkün.

Grungetown Hooligans II

The Bomb (L7)

Puss (The Jesus Lizard)

100% (Sonic Youth)

Ghost Highway (Mazzy Star)

Can I Run (L7)

Bruise Violet (Babes In Toyland)

Who You Drivin´ Now (Mudhoney)

Knot (7 Year Bitch)