Mark Hamill’den “Star Wars” hayranlarına mektup var

“Bir dönem kapanıp diğeri başlarken” notuyla Twitter hesabından “birkaç düşünce” paylaşan Mark Hamill yazdığı mektupla, Star Wars evreniyle bir şekilde yolları kesişmiş herkese şükranlarını iletti. 

İlk olarak 1976 yılında Harrison Ford ve merhum Carrie Fisher ile serinin 4. bölümü A New Hope için bir araya geldikleri andan bugüne geçen 40 yıla yakın zamanı değerlendiren Hamill mektubunda, “Bu küçük belirsiz film setinin sonrasında çekilecek sekiz bölüme daha ilham verecek, yaratıcı ve zengin bir maceraya dönüşeceği aklımızın ucundan geçmemişti” diye yazıyor.

Star Wars efsanesi boyunca Luke Skywalker karakterine hayat vermiş Hamill, en son 2019’da vizyona giren Rise of Skywalker’da karşımıza çıkmıştı. Hamill’in yazdıklarını okurken tüm Star Wars evreninin detaylarıyla gözlerimizin önünden geçmesi ve çocukluk/gençlik/ilk gençlik anılarımıza dönmemiz işten bile değil. “Carrie’nin bir zamanlar dediği gibi Star Wars, hikâyelerinin deneyimini ve temel değerini paylaşan devasa bir topluluğun bir aile haline gelmesidir” sözleriyle mektubuna devam eden Hamill, hayranlarına duyduğu minnettarlığı şu sözlerle ifade ederek, mektubunu bitiriyor: “Kahramanlarla, kötü adamlarla, aksiyon ve romantizmle ve elbette güçle, yeni hikâyelerle büyüyecek George Lucas’ın galaksisine duyduğunuz heyecan ve bağlılığınız için size minnettarım.” 

May the Force be with you, Mark!