“Martin Margiela: In His Own Words” belgeselinden ilk fragman

“Ünlü olma fikrinden hoşlanmıyorum; anonim kalmak benim için hep önemli olmuştur” cümlesini herhalde Martin Margiela’dan duymak şaşırtıcı değil. 20 yılı aşkın moda serüveninde kendi reklam ve tanıtımlarını yapmaktan özellikle kaçınmış tasarımcının belgeselinin çekileceği haberine yeni yeni alışıyorken ilk fragman geldi bile! 

Sahibi olduğu Masion Margiela markası ile kendi anonim karakterini mankenlerinin yüzlerini ipek, kanvas ve birçok aksesuarla kapatarak podyumda yansıtan sıra dışı bir tasarımcı Martin Margiela. Reiner Holzemer’ın yazıp yönettiği Martin Margiela: In His Own Words belgeseli de bu özgünlüğe ayak uyduracak nitelikte gibi görünüyor. 

İsminden de anlayabileceğimiz gibi moda dünyasına tesiri güçlü bir etki bırakmayı başarmış tasarımcı Margiela’nın kendi cümleleriyle kendini yorumladığı bir belgesel. Başarılı tasarımcının vizyonunu, kariyerini ve çok merak edilen anonim personasını anlattığı belgeselin fragmanında gördüğümüz üzere moda dünyasının önemli isimleri filmde bizi bekliyor. Mesela ünlü Fransız modacı Jean Paul Gaultier, Vogue Paris’in eski Genel Yayın Yönetmeni Carine Roitfeld, Amerikalı moda eleştirmeni Cathy Horyn ve moda tarihçisi Olivier Saillard belgeselde dinleyeceğimiz isimler arasında.

Martin Margiela: In His Own Words, 10 Nisan’dan itibaren iTunes üzerinden izlenebilecek.

Yazı: Işıl Saykan

Yükleniyor...